AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2009/2010

VYSTAVUJEME V BRNĚNSKÉ REDUTĚ

Díky spolupráci s FAVUT Brno získala Střední uměleckoprůmyslová škola Bechyně možnost vystavovat v rekonstruovaných prostorách brněnského Národního divadla Reduta. Krásné prostory tří podlaží jsme zaplnili nejenom soudobými artefakty, ale také staršími exponáty. Sáhli jsme hlouběji do historie a vůbec poprvé jsme představili kolekci z věcí z 50. let. V instalaci výstavy jsme záměrně propojili různá období bohaté historie naší školy.
 
Výstavu jsme uspořádali spolu s Mezinárodním keramickým sympoziem, o.p.s. Pánové dr. Milouš Růžička a Jiří Hlušička nainstalovali do prvního patra výsledky 23. ročníku mezinárodního sympozia, které ve škole proběhlo v srpnu loňského roku.

Vernisáž se konala 9. 9. 2009 v 17:00 hodin. Ředitel školy návštěvníky seznámil s městem a školou, o sympoziích promluvil pan profesor Šerák a na závěr přečetla paní Marie Turnová, herečka brněnského ND, osobní poselství pana Jana Kačera, který se vernisáže z důvodu povinností v divadle nemohl osobně zúčastnit. Výstava potrvá do 30.10.2009, poté bude převezena do Prahy. Výsledky sympozia budou prezentovány v Nostickém paláci (Ministerstvo kultury), naše výstava proběhne v Atriu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Všem, kteří se podíleli na celkové přípravě a instalování výstavy, patří velký dík.

VYSTAVUJEME V BRNĚNSKÉ REDUTĚ  VYSTAVUJEME V BRNĚNSKÉ REDUTĚ  VYSTAVUJEME V BRNĚNSKÉ REDUTĚ  VYSTAVUJEME V BRNĚNSKÉ REDUTĚ
Vernisáž výstavy školy v brněnské Redutě, září 2009 (foto: Libor Hošek)