AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2009/2010

NEJVĚTŠÍ AUTOGRAMIÁDA REKORDMANŮ NA SVĚTĚ

V sobotu 12. 6. 2010 od 9.00 do 17.00 proběhla na Masarykově náměstí v Pelhřimově největší autogramiáda rekordmanů na světě. Pořádala ji Agentura Dobrý den a naše škola se jí zúčastnila jako pořadatel dvou recesních soutěží: soutěže o největší ucho a o miniaturní džbáneček vytočený na sériově vyráběném hrnčířském kruhu.

Během celého dne byl zajištěn doprovodný program, na pódiu se střídaly skupiny a různá vystoupení. Agentura Dobrý den zajistila prostor pro podpisování (stůl a lavičku k sezení), všichni účastníci získali Českou knihu rekordů, drobné dárky a měli neopakovatelnou možnost setkat se s dalšími rekordmany. 

Pelhřimovský festival rekordů - letos proběhl jubilejní dvacátý ročník - byl zařazen mezi padesát nejvýznamnějších akcí v Česku. Sobotní akce se zúčastnila například Věra Čáslavská (rekordních 7 zlatých z OH), legendární běžkyně Jarmila Kratochvílová (stále platný světový rekord v běhu na 800 metrů), světová rekordmanka a dvojnásobná olympijská vítězka Martina Sáblíková, šestinásobný vítěz ralye Paříž - Dakar Karel Loprais a další zajímavé osobnosti; celkem se setkalo na 155 tvůrců a organizátorů rekordů. Díky tomu bude v příštím vydání knihy zápis: Největší autogramiáda rekordmanů na světě. Rekordmani zasedli k 165 metrům stolů. Vzhledem k tomu, že v některých případech se jednalo o reprezentanty kolektivních či týmových rekordů, je pořadateli z Agentury Dobrý den počet přítomných aktivních účastníků autogramiády odhadován na 450.

NEJVĚTŠÍ AUTOGRAMIÁDA REKORDMANŮ NA SVĚTĚNEJVĚTŠÍ AUTOGRAMIÁDA REKORDMANŮ NA SVĚTĚNEJVĚTŠÍ AUTOGRAMIÁDA REKORDMANŮ NA SVĚTĚ
Naše účast na autogramiádě; uprostřed - vznik rekordního džbánečku;
 vpravo - tažené ucho (foto: Mgr. Milan Vágner, archiv školy)

NEJVĚTŠÍ AUTOGRAMIÁDA REKORDMANŮ NA SVĚTĚNEJVĚTŠÍ AUTOGRAMIÁDA REKORDMANŮ NA SVĚTĚNEJVĚTŠÍ AUTOGRAMIÁDA REKORDMANŮ NA SVĚTĚ
Vlevo - autogramiáda; uprostřed - pelhřimovské náměstí; vpravo - tatra Karla Lopraise
(foto: Pavlína Novotná)