ŠKOLNÍ DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ

PŘIPRAVUJEME DALŠÍ NÁVŠTĚVY DON TÁBOR

Ve spolupráci s DON v Táboře mohou žáci dle individuálního zájmu, za vstupné cca 110,- Kč, navštívit tato večerní divadelní představení:

  • úterý 18. 2. 2014 - RICHARD III. / W. Shakespeare v podání Východočeského divadla Pardubice
  • pátek 28. 2.2014 - VINNETOU / Kolečko parodie v podání Měststkého divadla Kladno
  • úterý 18. 3. 2014 - BEZ GRAVITACE / moderní balet v podání Jihočeského divadla České Budějovice
  • čtvrtek 22. 5. 2014 - ÚPLNÉ ZATMĚNÍ / Hampton v podání Městského divadla Mladá Boleslav

Zájemci o tato představení se mohou přihlásit u Mgr. Ludmily Krůčkové nebo pí. Soni Houdkové.

V úterý 15. dubna 2014 se studenti 2.ročníků zúčastní dopoledního představení také v DON v Táboře, a to ZKROCENÍ ZLÉ ŽENY od W. Shakespeara v podání Městského divadla Mladá Boleslav. Vstupné 90,- Kč a organizaci zajišťuje Ludmila Krůčková.


OHLASY STUDENTŮ

W.Shakespeare - Richard III.

"Moje chyba byla ta, že jsem měla velká očekávání, čekala jsem klasického Shakespeara. Kulisy, kostýmy... prostě Shakespeare. Dočkala jsem se ale pouze mužů v oblecích a jedné ocelové židle. Moderna je zkrátka všude. Richard III. patří mezi první a nejslavnější shakespearovské tragédie, ve které je hlavním tématem povaha státníka. Státníka, který nechá setnout hlavu každému, kdo nejde s ním. Zničí každého. Nakonec i sebe. Vybere si ženu, dostane ji. Když ho přestane bavit, nechá ji zamordovat a vybere si další. Stejné je to i u přátel, které bere za nepřátele. Stojí mu v cestě děti? Pryč s nimi! Jde doslova přes mrtvoly, jen aby byl králem, měl království. Když ale v bitvě umírá... Herci hráli dobře, ale to moderní pojetí bylo veliké zklamání. A také to, že část představení se odehrála na jevištních schodech, kam nebylo z balkonu vidět. Richard III. měl derniéru a jeho ztvárnění patřilo Východočeskému divadlu Pardubice."

Veronika Janoušková, 3.V

Bez gravitace

18. března 2014 jsme navštívili DON v Táboře a zhlédli moderní balet v podání Jihočeského divadla České Budějovice. Komponovaný baletní večer byl sestaven ze tří částí - Bez gravitace, Suzan a Rozladěné.

Ohlasy studentů::

"Balet byl velice pěkně proveden a ztvárněn. Nejvíc mně zaujala třetí část programu. Byl to humorný příběh spojený se skvělou hudbou. Tanečníci vtipně vyjádřili děj a také si dokázali ze sebe udělat legraci - například když si oblékli ženské šaty. ještě jedna zajímavost mně dostala a to velice podrobné informace v programu, který jsme dostali před představením.

E. Andršová, 2.K

"Přestože že jsem byla unavená a neměla jsem nejlepší náladu, divadlo mě zaujalo. Třetí, méně taneční část mě pobavila a příjemně jsem se u představení odreagovala."

K. Vlnová, 3.G

"Nádhera. Druhá část baletu (Suzan) byla velmi emocionální a na mě působila skličujícím dojmem. Celkové provedení baletu bylo moc hezké a opravdu mě zaujalo."

E. Turonyová, 2.K

"Balet se mi velmi líbil, druhá část byla silně emotivní. Víc se mi však líbila třetí část, která byla víc humorná. Tanečníci předvedli skvělé výkony."

B. Cimburková, 2.K

"Úžasné. Nejvíc mě zaujala třetí část, ale i ta druhá, protože tanečnice, velmi dobře ztvárnila boj se zákeřnou nemocí a finální vítězství nad ní. celkově to bylo moc hezké a opravdu mě to zaujalo."

L. Dostálová 2.K

"První část mě nezaujala, druhá dojala, třetí pobavila."

M. Strnadová, 2.K