ŠKOLNÍ DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ OIDIPÚS VLADAŘ V DIVADLE POD PALMOVKOU

Ve čtvrtek 18. dubna 2013 proběhla celodenní exkurze do Prahy. Na programu byla návštěva Národního technického muzea a prohlídka historické části Prahy. Hlavním bodem programu bylo večerní divadelní představení Oidipús vladař v Divadle pod Palmovkou. Poděkování za zorganizování exkurze a návštěvy divadla patří Mgr. Ludmile Krůčkové a PhDr. Ivě Vágnerové.

Z ohlasů studentů:

"Super začátek dne byl, že jsme se mohli vyspat. Odjezd do Prahy byl vcelku pohodový, až na ty sedačky v autobuse. (...) Z muzea jsem byla nadšená. Byly tam dobré sbírky letadel, autíček, bicyklů, motorek a vláčků. Pak jsme šli do Fotoateliéru, kde člověku ukázali, jak to bylo s fotografiemi a fotoaparáty. Šli jsme nahoru, tam byla výroba tiskovin. Ale nejvíc jsem se těšila na astronomii. Tam, když člověk vešel do té prosklené místnosti, tak se mu točil celý svět kolem dokola, užasné. Ještě tam byla archtektura, ta byla také zajímavá, a ještě spousta věcí tam byla. Vyšli jsme z muzea a hnali jsme se přes most k Obecnímu domu kde měl vystavu Alfons Mucha.(...) Šli jsme na výstavu; byla užasná, až na ty suvenýry, byly drahé, až se mi z toho chtělo brečet. Měli jsme chvilinku čas a šli jsme se podívat na Václavské náměstí. Žebráků tam bylo habaděj, jedna dívka jednoho dokonce přeskočila, byl v cestě. (...) Jeli jsme na Palmovku a zase jsme se tam nějak točili dokola, paráda. Nejvíc mě naštvalo, že jsme museli sedět v poslední řadě, říkám si, co jsme provedli, že jsme si tohle zasloužili. Ale hra byla nejlepší a nejúžasnější, byla jsem spokojená a stálo to za ty peníze. (...) V noci, když jsme přijeli, jsem byla ráda ,že jsem se vůbec doplazila k posteli a lehla, usnula jsem hned."

Lenka Kratochvílová, 2.M

"Ráno v půl desáté jsme nastoupili do autobusu a vyjeli jsme do Prahy. Začali jsme v technickém muzeu, které jsme si mohli individuálně prohlédnout. Byly tam celé sekce věnované různým věcem od automobilu až po astronomii. Po dvou hodinách jsme jeli v krásném počasí do centra Prahy. Navštívili jsme Obecní dům kde byla výstava plakátů Alfonse Muchy, sbírka Ivana Lendla, známého českého tenisty. Myslím, že jsme si to všichni užili, protože jsme k tomu měli výklad. Po této výstavě jsme se odebrali k autobusu a odjeli do Divadla pod Palmovkou. Tam jsme čekali asi 30 minut a po náročném dni jsme byli rádi, že se můžeme usadit do pohodlných sedaček v hledišti. Divadlo s Jiřím Langmajerem v hlavní roli bylo skvělé, Langmajer podal výborný výkon a dokonce vystoupil i zcela nahý. Po divadle jsme vyrazili do Bechyně. V autobusu většina lidí spala, jelikož celý den bylo vedro a také jsme toho dost nachodili. Z celého výletu mám super pocit, užil jsem si to a děkuji profesorkám Vágnerové a Krůčkové za to, že nám zprostředkovaly tento úžasný výlet."

Leon Dominik Táborek, 2.M

"Super začátek dne byl, že jsme se mohli vyspat. Odjezd do Prahy byl vcelku pohodový, až na ty sedačky v autobuse. (...) Z muzea jsem byla nadšená. Byly tam dobré sbírky letadel, autíček, bicyklů, motorek a vláčků. Pak jsme šli do Fotoateliéru, kde člověku ukázali, jak to bylo s fotografiemi a fotoaparáty. Šli jsme nahoru, tam byla výroba tiskovin. Ale nejvíc jsem se těšila na astronomii. Tam, když člověk vešel do té prosklené místnosti, tak se mu točil celý svět kolem dokola, užasné. Ještě tam byla archtektura, ta byla také zajímavá, a ještě spousta věcí tam byla. Vyšli jsme z muzea a hnali jsme se přes most k Obecnímu domu kde měl vystavu Alfons Mucha.(...) Šli jsme na výstavu; byla užasná, až na ty suvenýry, byly drahé, až se mi z toho chtělo brečet. Měli jsme chvilinku čas a šli jsme se podívat na Václavské náměstí. Žebráků tam bylo habaděj, jedna dívka jednoho dokonce přeskočila, byl v cestě. (...) Jeli jsme na Palmovku a zase jsme se tam nějak točili dokola, paráda. Nejvíc mě naštvalo, že jsme museli sedět v poslední řadě, říkám si, co jsme provedli, že jsme si tohle zasloužili. Ale hra byla nejlepší a nejúžasnější, byla jsem spokojená a stálo to za ty peníze. (...) V noci, když jsme přijeli, jsem byla ráda, že jsem se vůbec doplazila k posteli a lehla, usnula jsem hned."

Lenka Kratochvílová, 2.M