DÍVČÍ KOPANÁ

Zhodnocení sezóny

Tato sezóna nezačala nijak výjimečně. Nabralo se hejno prváků, pak z nich plno vypadlo. Tradiční problémy s docházkou nebyly až tak hrozné, ale byly. Když se tak podíváme těch pár měsíců zpátky, je tady přece jen znát jeden rozdíl. Holky spolu začaly víc kamarádit. Od toho se pak odvíjelo další.

Rostly i výkony jednotlivců. Iva Šimečková v bráně je naší oporou a kdyby nebylo nešťastného zranění před vánoci, mohla být ještě lepší. Veliké opory jsou Ivetka Matoušová a Eliška Bečková v obraně a je velká škoda zdravotních problémů Nikoly Káškové, která je na turnajích výborně doplňovala, ale jinak nehrála. Škoda všech prvaček, které časem odpadly. Verča Kašparová, Mája Zinková i Viki Šachová měly na to, aby se z nich staly platné členky. Nenápadná Simča Makovcová vydržela a k naší veliké radosti se začala prosazovat střelecky. Jejích 9 gólů loni stačilo Anetě Turkové na nejlepšího střelce sezóny. Trošku smůlu má Nikola Pazderová. Poslali jsme jí hrát doleva, má to tam těžší, ale zvládá to dobře. Největší bombarďáci byly letos Veronika Schwarzová a Aneta Turková. Sehrály se a z jejich spolupráce se to tam vyloženě sypalo. Hlavně Aneta byla k nezastavení a jejích 44 gólů v sezóně je novým rekordem FC DM.

V letošní sezóně jsme sehráli 25 zápasů. A teď pozor! FC prohrálo pouhé dva zápasy, a to ještě s Profiteamem při Mikulášovým pytli, když v sestavě ze současných holek byla jen Iveta Matoušová. Další dva zápasy s mužským týmem už byly remíza a skvělá výhra 3:0 po nádherném výkonu. Z našich tradičních soupeřů během Vánoční Soběslavi a jarní Bechyně jsme pustili jedinou remízu Zdrávce a v posledním zápase sezóny Chrášťanům, všechno ostatní jsme vyhráli. Celková bilance je opravdu neuvěřitelná: 19 výher, 4 remízy a pouhé 2 už zmíněný prohry. K tomu skóre 105:31 a báječná sezóna je tady. Navíc je třeba připomenout vítězství na turnajích v Soběslavi i doma v Bechyni, což se nám v jedné sezóně podařilo naposledy před dlouhatánskými osmi roky. Opravdu skvělá sezóna!

Vratislav Šťastný, trenér FC DM