DÍVČÍ KOPANÁ

Vánoční turnaj v Soběslavi 20. 12. 2016 a anketa Fotbalistka roku a Nováček roku

Tradičně v předvánočním čase se hrál už 11. ročník turnaje v dívčím fotbale. V krásné soběslavské hale si dala dostaveníčko stejná sestava jako loni, tedy Gymnázium Soběslav, Zdrávka Tábor, EP Veselí, OA J. Hradec a SUPŠ Bechyně. K naší veliké radosti ale ještě přibyla ZŠ Chrášťany. Hrálo se jako vždycky 4 hráčky v poli + brankářka a 1 x 15 minut.

Sestava: branka: Denisa Šlechtová, v poli: Eliška Bečková, Eva Kalinová, Nikola Kášková, Markéta Kodymová, Simona Makovcová, Iveta Matoušová, Eliška Myslivečková, Nikola Pazderová, Verča Schwarzová, Majda Tonková, Aneta Turková © a s rukou v sádře nehrající Iva Šimečková.

V prvním zápase se sice ještě pomaleji rozjíždíme, ale pak z vícero šancí přece jen dáváme dva góly - zlomila to Verča a pojistila Aneta. V dalším zápase proti OA z J. Hradce holky poslechly, nejdou do přetlačování a pěkně přes přihrávku se dostávají do šancí. Evička Kalinová je vyloženě šetřila, ale zase Verča a Eli Myslivečková už ne. Podle vývoje turnaje přišlo finále v zápase se zdrávkou. Jsme lepší, máme šance, ale zase hasíme. Pak přišel nenápadný útok, smolně odražený míč a na pecku k tyči Denny nedosáhla. Konec neproměňování předcházel faul na Verču těsně před brankovištěm zdrávky. Báli jsme se o Verči nemocné koleno, ale nic vážného to nebylo. Poslali jsme na přímou střelu Anetu, ta ale vymyslela nejhezčí akci celého turnaje. Rozeběhla se na střelu, napřáhla a - podala to podél zdi na Elišku Myslivečkovou. Ta to pak krátkým švihem trefila z voleje k tyči. Paráda! Aneta pak přiznala, že domluvené nebyly a jen doufala, že to Eli pochopí. Po pár našich neproměněných šancích to skončilo 1:1. V předposledním zápase nás čekalo Veselí. Tradiční rival se urputně bránil, leč marně. Střeleckou smůlu konečně zlomila Evička a dva pěkné góly, hlavně ten na 2:0 peckou pod břevno, nás posunuly k výhře. V posledním kole nám stačilo na první místo s Chrášťanami remizovat. Nic takového se ale nestalo. Dva rychlé góly (Verča a Aneta) všechno vyřešily a zápas mohly dohrát holky, které se během turnaje na hřiště moc nedostaly.

U nás byla velikou oporou Denisa v bráně. Výborně zahráli všichni útočníci, nejvíc jsme ale chválili hru obrany. Eliška Bečková a Nikola Kášková odehrály výborný turnaj, naší nejlepší hráčkou byla Iveta Matoušová.

Sled zápasů: Zdrávka - Veselí 2:0, JH - Chrášťany 2:1, Bechyně - Soběslav 2:0 (Schwarzová, Turková), Zdrávka - Chrášťany 1:0, Soběslav - Veselí 1:2, JH - Bechyně 0:2 (Schwarzová, Myslivečková), Veselí - Chrášťany 0:1, JH - Soběslav 2:1, Zdrávka - Bechyně 1:1 (Myslivečková), Soběslav - Chrášťany 0:1, JH - Zdrávka 1:1, Veselí - Bechyně 0:2 (2 Kalinová), Soběslav - Zdrávka 1:2, JH - Veselí 1:0, Bechyně - Chrášťany 2:0 (Schwarzová, Turková).

Vánoční turnaj v Soběslavi 20. 12. 2016 a anketa Fotbalistka roku a Nováček rokuVánoční turnaj v Soběslavi 20. 12. 2016 a anketa Fotbalistka roku a Nováček rokuVánoční turnaj v Soběslavi 20. 12. 2016 a anketa Fotbalistka roku a Nováček roku

Pořadí: na 6. místě tentokrát skončili domácí Sobíci, pátí loňští vítězové z Veselí, na 4. místě ohromní bojovníčci z Chrášťan, 3. místo jelo do J. Hradce, 2. místo si odvezla Zdrávka a pro vítězný diplom si šla naše nová kapitánka Aneta.

Na závěr byly ještě vyhlášeny i kategorie jednotlivců. Nejlepší brankářkou byla Lenka Bělohlavová z Veselí, nejlepším střelcem byla Eva Rokosová ze Zdrávky (4 góly), nejužitečnější hráčkou Sabina Domínová z Chrášťan a MISS turnaje naše Eliška Bečková.

Vratislav Šťastný, trenér FC DM

 

Fotbalistka roku 2016

 1. Aneta Turková

89

 1. Veronika Schwarzová

61

 1. Eliška Bečková

53

 1. Nikola Pazderová

52

 1. Nikola Kášková

45

 1. Ivana Matoušová

31

 1. Iva Šimečková

31

 1. Kateřina Maitnerová

15

 1. Simona Makovcová

14

 1. Kašparová

12

 1. Viktorie Šachová

6

 1. Magdaléna Zinková

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nováček roku 2016

 

 1. Simona Makovcová

44

 1. Kašparová

37

 1. Kateřina Maitnerová

31

 1. Magdaléna Zinková

21

 1. Viktorie Šachová

17

Vánoční turnaj v Soběslavi 20. 12. 2016 a anketa Fotbalistka roku a Nováček rokuVánoční turnaj v Soběslavi 20. 12. 2016 a anketa Fotbalistka roku a Nováček rokuVánoční turnaj v Soběslavi 20. 12. 2016 a anketa Fotbalistka roku a Nováček roku