DÍVČÍ KOPANÁ

Soustředění v Chrášťanech

S velkým zájmem o fotbal mezi prvačkami byly přípravy radostné. Nemohly sice jet všechny, ale účast byla slušná a vzhledem k rozměrům knihovny - ložnice a tělocvičny v chrášťanské ZŠ, byl konečný počet 12 ideální. Byly to Nela Bočková, Míša Brabencová, Bobi Brejníková, Toňka Doubková, Maky Hlinická, Katy Kleiblová, Terka Kopecká, Aneta Kubů, Jana Michelová, Nina Oyuntuya, Iva Šimečková a klára Trčková.

Soustředění se v minulosti vždy osvědčilo. Za čtyři dny natrénujeme víc, než normálně za dva měsíce, a navíc, jak jdou tréninky rychle za sebou, dovednosti se lépe zafixují. Spíme tradičně v krásném prostředí knihovny, k dispozici máme kuchyňku a šatnu. Mezi tréniky si vyvařujeme dobroty a hrajeme naši klubovou hru ALÁGR, večer máme z vlastních zdrojů báječnou buchtu, prostě je to fajn.

Zahráli jsme si s chrášťanskými fotbálek. Výsledek se neví, jen zaznamenáváme střelce našich gólů. První letošní dala Katy Kleiblová (a pak ještě jeden), hattrick dala prvačka Bobi Brejníková. Výsledek se zapsal až ze zápasu "na čáry", což je náš první oficiální letošní zápas. Boj to byl urputný a napínavý a nakonec jsme slavně zvítězili.

Soustředění bylo náročné, dost únavné, ale dala se dohromady parta a hoooodně jsme potrénovali. Prostě - prima akce.


Přátelský zápas 8. 11. 2019 (1x40 + 1x30 minut)
FC DM Bechyně - ZŠ Chrášťany 12:9 (5:3)

Branky: 4 - Kleiblová, 3 - Kopecká, 2 - Trčková, 1 - Brabencová, Doubková, Hlinická
Sestava: Iva Šimečková, Nina Oyuntuya - Nela Bočková, Míchala Brabencová, Bobi Brejníková, Toňka Doubková, Markéta Hlinická, Kateřina Kleiblová, Tereza Kopecká (C), Aneta Kubů, Jana Michelová, Klára Trčková

První letošní oficiální zápas absolvujeme již tradičně v rámci soustředění v Chrášťanech. Vzhledem k tomu, že máme dvě brankářky, začala zkušenější Iva, kterou v půlce střídá Nina. Je to jako na houpačce. Vedeme 3:0, pak i 5:1, ale chvíli po půlce zápasu už je to 5:5. Pak se výsledek přece jenom překlápí na naši stranu a zaslouženě vítězíme. Hru výborně organizovala Tereza, brankářky odvedly dobrý výkon, střelecky se prosadily Kateřina a Klára a k naší velké radosti i sváteční střelec Michala a nováčci Toňka a Markéta.

Vratislav Šťastný, trenér FC  Bechyně