DÍVČÍ KOPANÁ

Soustředění v Chrášťanech

I letos vyrážíme na tradiční soustředění a jako loni jsme se dohodli s paní ředitelkou Machovou z útulné školičky v nedalekých Chrášťanech. K veliké smůle začaly holky ze seznamu účastníků svižně odpadat, takže jich nakonec zbylo osm. Když nám ve středu na posledním tréninku Talli Kostelecká oznámila, že je jí blbě a nepojede, a k tomu Iva Šimečková ohlásila pozdější příjezd kvůli testům v autoškole, zbylo holek jen šest. Hůůů! No nic, jedeme i tak. Všechno je zařízené, proviantu plné auto, couvnout už se nedá. Takže - hurá do Chrášťan!

Soustředění v ChrášťanechSoustředění v ChrášťanechSoustředění v Chrášťanech

Museli jsme trošku upravit program, protože v Chrášťanech zrovinka probíhal Helloween. Příšery všeho druhu pobíhaly po škole, a tak jsme se pro jistotu zavřeli do knihovny-naší ložnice a upravovali ležení. Kolem 10. hodiny byl řádění nestvůr konec a my honem nacpali proviant do lednice, převlíkli se a hybaj na první trénink. Klučičí tělocvik byl dobrou chvilkou na malou předběžnou přípravu oběda a pak už nás čekaly starší holky ZŠ, které nastoupily proti nám v rámci tělocviku. Takže první zápas sezóny! Vzhledem k tomu, že jsme bez brankáře, tak jsme domluvili do brány Pištu, který nesměl chytat rukama. Mládežnice se protáčely všechny, takže místy tam byl jen „elán“, a tak jsme se prosazovali střelecky jen my. První gól sezóny dala z obrany Terka Kopecká, pak dala hetrik Barča Benešová, jeden kousek přidala Katka Švecová a účet zákončila zase Terka. Mladice se dočkaly také radosti, když snižovaly na 3:1. V naší sestavě byly ještě Míša Brabencová, Adélka Ležáková a Niki Šmídová. Po výborném obědě jsme ještě doladili všechno potřebné v kuchyni a šli si povinně odpočinout. Ať to nepřeženeme hned v začátku. A navíc – ono už je po 15,00. Večerní trénink - pohoda.

Po krásném vyspinkání šup na snídani a dopolední trénink. Během něj se objevila mezi dveřmi Hanka Svatošová, naše dávná brankářská hvězda a dnes učitelka v Chrášťanech, kolem ní hejno holek a prý jestli bychom si nechtěli odpoledne zahrát. Domluvené to bylo v cuku letu a ve 13.30 začínáme. Stejné podmínky (Pišta v bráně bezruký), jen soupeř silnější - hrály jen fotbalistky. Zápas bojovný a napínavý, nevyužili jsme klasicky plno šancí a skončilo to po hodině 2:2. Oba naše góly dala z levého křídla pohotová Barča Benešová a je suverénně naším letošním nejlepším střelcem. Pak byl zase posunutý oběd, po něm povinný odpočinek a zase trénink. Vůbec není znát únava, holky jedou naplno a je to fajn. Když jsme šli z tělocvičny a bavíme se o dalším programu, holky vůbec nepřipustily, že by se ještě dneska nešlo hrát, tak jdeme ještě večer. Už si jen zahrajeme, ale je to s nábojem zas.

V sobotu ráno přijela Iva, nabaštila se s námi a už to jelo nanovo. I dneska jsme dali neuvěřitelné 4 tréninky! Holky se do haly trošku táhly (taky bodejť né!), ale po rozcvičce už zase jezdily naplno. Všechny s neuvěřitelným nábojem, navíc Barča je prostě nezničitelná. Při posledním večerním tréninku vznikla první letošní přezdívka. Adélka si několikrát zpracovala těžký míč, krásně se uvolnila, přistrčila si to ke střele a pak to neomylně foukla do kouta - tělocvičny! Prostě magická Adélka, zkráceně Magic!

V neděli jsme nechali ta utahaná koťata vyspat o něco déle, po snídani se ale makalo naplno zas. Když jsme šli z haly a bavili se o závěrečném úklidu, holky se zle načuřily, že už by se nemělo jít hrát. Po obědě a odpočinku jsme tedy byli v hale zas. Pohodový fotbálek zakončil početně slabší, ale nábojem výborné soustředění. K jídlu jsme měli samé dobroty. Snídaně většinou chleba s mazacím sýrem nebo džem, zato k obědu už to byly fajnové ňamky - smažené kuřecí nugetky s pečenými brambory, kuře ala apačský králík s těstovinou, čína s rýží a bájový těstovinový salát. A večeře? Suprové dobroty - chlebové placky, plněný chleba nebo topinky speciál. S vařením pomáhali všichni, co nám ale nachystaly Niki s Míšou (perník) a Katka a Barča (bábovky), to je vyloženě na řád zlaté vařečky. Mňam!!!

Soustředění v ChrášťanechSoustředění v ChrášťanechSoustředění v Chrášťanech

Soustředění bylo perfektní. Zase se potvrdilo, že je to fajn věc a moc nám to pomůže po stránce herní i při budování vztahů. Výborné bylo, že se nám vyhnuly zdravotní problémy a zlepšení bylo znát na všech. Prostě príma akce.

Tak Chrášťany - díky a Ahoj zase za rok!

Vratislav Šťastný, trenér FC DM Bechyně

V rámci soustředění byly sehrány dva přípravné přátelské zápasy (první 1 x 40 minut, druhý 1 x 60 minut).

FC DM Bechyně - ZŠ Chrášťany  6:1 (2. 11. 2018)

Branky: 3 - Benešová - 2:0, 3:0, 4:1; 2 - Kopecká - 1:0, 6:1; 1 - Švecová - 5:1
Sestava: Bernáth – Benešová, Brabencová, Kopecká, Ležáková, Šmídová, Švecová

Úžasné bylo sledovat, jak se proti nám vystřídal celý druhý stupeň chrášťanské ZŠ. Jejich pan učitel mi pak nevěřícně vykládal, jak zíral na některé holky, které se o tělocviku odmítají vůbec pohnout a tady lítaly jak o život. Fakt dobrý zážitek. Od daleko většího přídělu je zachránila brankářka Lucka Drozdová, která je pořád lepší a lepší.

 

FC DM Bechyně – ZŠ Chrášťany  2:2 (3. 11. 2017)

Branky: 2 - Benešová - 1:0, 2:1
Sestava: Bernáth – Benešová, Brabencová, Kopecká, Ležáková, Šmídová, Švecová

Teď už hrály proti nám jen fotbalistky, přesto jsme měli víc šancí. Opět výborná brankářka nám toho ale moc nedovolila. Radost udělaly góly Barči – oba pohotové „voleje“.

Vratislav Šťastný, trenér FC DM Bechyně