SUPS logo SUPŠ Bechyně

vlajka CZ vlajka CZ vlajka CZ

NOVINKY

OSLAVY 135. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ŠKOLY

 • Více ZDE
 • Oslavy 135. výročí školy proběhnou 20. - 21. 9. 2019
  Srdečně zveme!


DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

29. 7. 2019 začala kompletní rekonstrukce budov školy a domova mládeže. Ředitelství SUPŠ Bechyně sděluje, že  od 1. 8. 2019 není možné v domově mládeže až do ukončení rekonstrukce poskytovat ubytování Děkujeme za pochopení.
Ubytování žákům školy od 1.9. 2019 bude poskytnuto.


KERAMICKÉ TRHY BECHYNĚ


Více ZDE


KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA NA
VÝSTAVĚ EXPO TÝN 2019

 • Konala se 20. 7. 2019. Více ZDE

INFORMACE K ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍ-
HO ROKU 2019/2020


OPRAVNÉ ZKOUŠKY

 • 26. - 27. 8. 2019
  Více ZDE

OPRAVNÉ MATURITNÍ ZKOUŠKY

 • 18. 9. 2019
 • Více ZDE

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020


LETNÍ KURZY PRO VEŘEJNOST 2019

 • Průběh kurzů 2019 - více ZDE


ZVEME NA VÝSTAVY 

 • Účast školy na výstavě Expo Týn 2019
  Dům U Zlatého slunce, Týn nad Vltavou
  28. 6. - 31. 8. 2019. Více ZDE
 • Galerie Zámecká sýpka Bechyně
  - Sochy, objekty a obrazy Vladimíra
    Preclíka
  - Školní výstava historické keramiky
    (15. 6. - 31. 8. 2019)
  - Silný ročník (3. 8. - 31. 8. 2019; derniéra
    21. 9. 2019 při 135. výročí školy)
 • Výstava Keramické věže Jana Bendy
  Školní Galerie Na chodbě (28. 6. - 27. 9. 2019). Více ZDE

OSLAVY 135. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ŠKOLYAKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2018/19


PŘIPRAVUJEME


PRÁVĚ PROBÍHÁ

 • DOPORUČUJEME:
  Aktuální výtvarné a kulturní akce

  Více ZDE

DOPLŇKOVÁ ČINNOST ŠKOLY


NAŠI PARTNEŘI

e na adresu LAUFEN CZ s.r.o. 
Podrobnosti ZDE

www.jika.cz  www.laufen.com/cz

LAUFEN

LASSELSBERGER s. r. o.
Podrobnosti ZDE

NAŠI PARTNEŘI
O firmě: www.rako.cz


 

DÍVČÍ KOPANÁ

Soustředění v Chrášťanech

I letos vyrážíme na tradiční soustředění a jako loni jsme se dohodli s paní ředitelkou Machovou z útulné školičky v nedalekých Chrášťanech. K veliké smůle začaly holky ze seznamu účastníků svižně odpadat, takže jich nakonec zbylo osm. Když nám ve středu na posledním tréninku Talli Kostelecká oznámila, že je jí blbě a nepojede, a k tomu Iva Šimečková ohlásila pozdější příjezd kvůli testům v autoškole, zbylo holek jen šest. Hůůů! No nic, jedeme i tak. Všechno je zařízené, proviantu plné auto, couvnout už se nedá. Takže - hurá do Chrášťan!

Soustředění v ChrášťanechSoustředění v ChrášťanechSoustředění v Chrášťanech

Museli jsme trošku upravit program, protože v Chrášťanech zrovinka probíhal Helloween. Příšery všeho druhu pobíhaly po škole, a tak jsme se pro jistotu zavřeli do knihovny-naší ložnice a upravovali ležení. Kolem 10. hodiny byl řádění nestvůr konec a my honem nacpali proviant do lednice, převlíkli se a hybaj na první trénink. Klučičí tělocvik byl dobrou chvilkou na malou předběžnou přípravu oběda a pak už nás čekaly starší holky ZŠ, které nastoupily proti nám v rámci tělocviku. Takže první zápas sezóny! Vzhledem k tomu, že jsme bez brankáře, tak jsme domluvili do brány Pištu, který nesměl chytat rukama. Mládežnice se protáčely všechny, takže místy tam byl jen „elán“, a tak jsme se prosazovali střelecky jen my. První gól sezóny dala z obrany Terka Kopecká, pak dala hetrik Barča Benešová, jeden kousek přidala Katka Švecová a účet zákončila zase Terka. Mladice se dočkaly také radosti, když snižovaly na 3:1. V naší sestavě byly ještě Míša Brabencová, Adélka Ležáková a Niki Šmídová. Po výborném obědě jsme ještě doladili všechno potřebné v kuchyni a šli si povinně odpočinout. Ať to nepřeženeme hned v začátku. A navíc – ono už je po 15,00. Večerní trénink - pohoda.

Po krásném vyspinkání šup na snídani a dopolední trénink. Během něj se objevila mezi dveřmi Hanka Svatošová, naše dávná brankářská hvězda a dnes učitelka v Chrášťanech, kolem ní hejno holek a prý jestli bychom si nechtěli odpoledne zahrát. Domluvené to bylo v cuku letu a ve 13.30 začínáme. Stejné podmínky (Pišta v bráně bezruký), jen soupeř silnější - hrály jen fotbalistky. Zápas bojovný a napínavý, nevyužili jsme klasicky plno šancí a skončilo to po hodině 2:2. Oba naše góly dala z levého křídla pohotová Barča Benešová a je suverénně naším letošním nejlepším střelcem. Pak byl zase posunutý oběd, po něm povinný odpočinek a zase trénink. Vůbec není znát únava, holky jedou naplno a je to fajn. Když jsme šli z tělocvičny a bavíme se o dalším programu, holky vůbec nepřipustily, že by se ještě dneska nešlo hrát, tak jdeme ještě večer. Už si jen zahrajeme, ale je to s nábojem zas.

V sobotu ráno přijela Iva, nabaštila se s námi a už to jelo nanovo. I dneska jsme dali neuvěřitelné 4 tréninky! Holky se do haly trošku táhly (taky bodejť né!), ale po rozcvičce už zase jezdily naplno. Všechny s neuvěřitelným nábojem, navíc Barča je prostě nezničitelná. Při posledním večerním tréninku vznikla první letošní přezdívka. Adélka si několikrát zpracovala těžký míč, krásně se uvolnila, přistrčila si to ke střele a pak to neomylně foukla do kouta - tělocvičny! Prostě magická Adélka, zkráceně Magic!

V neděli jsme nechali ta utahaná koťata vyspat o něco déle, po snídani se ale makalo naplno zas. Když jsme šli z haly a bavili se o závěrečném úklidu, holky se zle načuřily, že už by se nemělo jít hrát. Po obědě a odpočinku jsme tedy byli v hale zas. Pohodový fotbálek zakončil početně slabší, ale nábojem výborné soustředění. K jídlu jsme měli samé dobroty. Snídaně většinou chleba s mazacím sýrem nebo džem, zato k obědu už to byly fajnové ňamky - smažené kuřecí nugetky s pečenými brambory, kuře ala apačský králík s těstovinou, čína s rýží a bájový těstovinový salát. A večeře? Suprové dobroty - chlebové placky, plněný chleba nebo topinky speciál. S vařením pomáhali všichni, co nám ale nachystaly Niki s Míšou (perník) a Katka a Barča (bábovky), to je vyloženě na řád zlaté vařečky. Mňam!!!

Soustředění v ChrášťanechSoustředění v ChrášťanechSoustředění v Chrášťanech

Soustředění bylo perfektní. Zase se potvrdilo, že je to fajn věc a moc nám to pomůže po stránce herní i při budování vztahů. Výborné bylo, že se nám vyhnuly zdravotní problémy a zlepšení bylo znát na všech. Prostě príma akce.

Tak Chrášťany - díky a Ahoj zase za rok!

Vratislav Šťastný, trenér FC DM Bechyně

V rámci soustředění byly sehrány dva přípravné přátelské zápasy (první 1 x 40 minut, druhý 1 x 60 minut).

FC DM Bechyně - ZŠ Chrášťany  6:1 (2. 11. 2018)

Branky: 3 - Benešová - 2:0, 3:0, 4:1; 2 - Kopecká - 1:0, 6:1; 1 - Švecová - 5:1
Sestava: Bernáth – Benešová, Brabencová, Kopecká, Ležáková, Šmídová, Švecová

Úžasné bylo sledovat, jak se proti nám vystřídal celý druhý stupeň chrášťanské ZŠ. Jejich pan učitel mi pak nevěřícně vykládal, jak zíral na některé holky, které se o tělocviku odmítají vůbec pohnout a tady lítaly jak o život. Fakt dobrý zážitek. Od daleko většího přídělu je zachránila brankářka Lucka Drozdová, která je pořád lepší a lepší.

 

FC DM Bechyně – ZŠ Chrášťany  2:2 (3. 11. 2017)

Branky: 2 - Benešová - 1:0, 2:1
Sestava: Bernáth – Benešová, Brabencová, Kopecká, Ležáková, Šmídová, Švecová

Teď už hrály proti nám jen fotbalistky, přesto jsme měli víc šancí. Opět výborná brankářka nám toho ale moc nedovolila. Radost udělaly góly Barči – oba pohotové „voleje“.

Vratislav Šťastný, trenér FC DM Bechyně