DÍVČÍ KOPANÁ

Přátelský zápas v Bechyni 6. 3. 2019

FC DM Bechyně - ZŠ Chrášťany 9:1 (2:1, 0:0, 7:0); hrálo se 3x 20 minut

Branky: Benešová - 4 (6:1, 7:1, 8:1, 9:1), Pazderová - 2 (2:0, 3:1), Turková - 2 (1:0, 5:1), Schwarzová - 1 (4:1)
Sestava: 1 - Iva Šimečková, 2 - Barča Benešová, 9 - Terka Kopecká ©, 11 - Míša Brabencová, 14 - Niki Pazderová, 16 - Eny Turková, 18 - Verča Schwarzová

Přátelský zápas v Bechyni 6. 3. 2019

Pro všechny možný důvody odpadlo několik hráček, a tak proti chrášťanskému hejnu nastoupila naše šestka s Ivou v bráně. Zahřívací kolo netrvalo ani moc dlouho a Eny před bránou nezaváhala. Za chvíli Packa Pazderová vypálila z autu na bránu, brankářka míč tečovala a bylo to 2:0. V podstatě jedinou opravdovou chybu, kdy holky couvaly až moc dozadu, proměnila Sabča Domínová - 2:1.

Ve druhé třetině to byl docela vyrovnaný boj s neuvěřitelnou hromadou našich neproměněných šancí. Největší smolař asi byla Eny Turková. Bojovala, dostávala se do šancí, ale dneska jí nebylo souzeno.

Třetí část začala tak, jak druhá skončila. Zase naše šance a nic z toho. Když se pak po pěkné kombinaci dostal odražený míč před Packu a ta ho nekompromisně poslala do vinglu, nastal neuvěřitelný zlom. Předtim tam nepadlo nic a teď skoro všechno! Konečně se prosadil bojovníček Verča, pak tu děsnou smůlu konečně zlomila Eny a pak přišla krasojízda Barči. Během  necelých 10 minut nasypala 4 góly a pak ještě těsně minula tyč. Proměnila báječné přihrávky Eny a Verči a ještě se přitom výborně orientovala před brankou soupeře.

Gólově se neprosadily jen Míša s Terkou, ale spolu s Pacičkou se moc zasloužily, že Iva neměla moc práce. Terka je stabilní spolehlivost v obraně a i dneska tomu tak bylo. Míša se pomaleji rozjížděla, pak ale byla výborná. Iva v bráně je prostě naše jistota. Ohlídá si celé brankoviště, je výborná v bráně a ještě umí výborně posílat útočníky do šancí. Není snad zápas, aby z její nahrávky nepadl gól.

Dobrá příprava a hlavně - nikdo se nezranil!

Vratislav Šťastný, trenér FC DM