DÍVČÍ KOPANÁ

Přátelský zápas v Bechyni 29. 11. 2017

FC DM Bechyně - ZŠ Chrášťany 6:2 (1:0, 2:2, 3:0)      3x 20 minut

Branky: Benešová - 3 (1:0, 2:1, 5:2), Turková - 2 (4:2, 6:2), Bečková - 1 (3:1)

Sestava: 1 - Iva Šimečková (branka), 2 - Barbora Benešová, 5 - Nikola Šmídová, 6 - Aneta Turková, 8 - Kateřina Švecová, 10 - Adéla Ležáková, 11 - Michaela Brabencová, 12 - Iveta Matoušová, 14 - Nikola Pazderová, 17 - Simona Makovcová, 19 - Eliška Bečková.

Tenhle zápas měl slavnostní předehru. Konečně byly pohromadě hlasovací lístky a když se všechno sečetlo, měli jsme nového kapitána. Naším 8. novodobým kapitánem od roku 2005 se stala Terka Kopecká. Přestože je to poprvé za celých 32 let, co se stal kapitánem prvák, tak je to určitě výborná volba. Tak Terko, veď náš tým k dalším úspěchům. Terka ovšem bohužel nemohla pro nemoc hrát.

A teď už zápas. Nebylo to nic moc, místo přihrávky spíš jen přetlačovaná. Šancí málo a neproměníme nic. U nás v brankovišti kralovala spolehlivá Iva. Stav se posunul až těsně před koncem třetiny, kdy Barča pohotově proměnila krásnou uličku Elišky.

Druhá třetina byla na začátku nejlepší. Konečně se hrálo přes přihrávku a jen zbrklost byla proti zvýšení vedení. Z ojedinělého útoku soupeřky vyrovnaly, ale brzy to bylo 2:1, když si Barča šikovně počkala na přihrávku Anety na zadní tyči, a chvíli nato pak Eliška proměnila sólo do otevřený obrany - 3:1. A pak zase chyba a 3:2.

Třetí třetinu jsme vyhráli nejvíc, ale jen díky Ivě v bráně. Pouštěli jsme soupeřky do brejků, ale Iva byla výborná. Naštěstí se rozjela Aneta. Napřed propálila skrumáž před bránou, pak krásně nahrála Barče do uličky a nakonec uzavřela skóre únikem po křídle a bombou k tyči.

No, vyhráli jsme, ale moc velká sláva to nebyla. Starší holky už jsme viděli hrát líp, fakt ale je, že spolu byly v této sestavě poprvé. Z nováčků byla nejlepší důrazná Míša Brabencová, celkově nejlepší ale byla Iva Šimečková v bráně.

Vratislav Šťastný, trenér FC DM

Přátelský zápas v Bechyni 29. 11. 2017Přátelský zápas v Bechyni 29. 11. 2017Přátelský zápas v Bechyni 29. 11. 2017
Přátelský zápas v bechyňské hale 29. 11. 2017. (Foto: Archiv školy)