DÍVČÍ KOPANÁ

Přátelský zápas 24. 11. 2016

FC DM BECHYNĚ – ZŠ CHRÁŠŤANY  19:0 (9:0)

Branky: 6 - Turková, 4 - Makovcová, 4 - Schwarzová, 2 - Pazderová, 2 - Maitnerová, 1 vlastní.

Sestava: Šimečková – Bečková, Kášková, Kašparová, Maitnerová, Makovcová, Matoušová, Pazderová, Schwarzová, Turková ©

Přivítali jsme nadšené mládežnice ze ZŠ Chrášťany, kde jsme nedávno strávili soustředění. Hrálo se 2 x 25 minut. Výsledek vypadá hrozivě, ale chrášťanské začátečnice ohromně bojovaly. Góly pak dostávaly spíš ze začátečnických chyb a mála zkušeností, než že by je náš tým kdovíjak přehrával. Rozjezd chvíli trval, pak to zlomil kapitán. Po prvním gólu byla zase menší přestávka, pak ale Aneta Turková sypala jeden za druhým a ještě vesele (ale marně!) přihrávala do tutových šancí. Góly pak přibývaly celkem pravidelně, ale hra se lepšila jen malinko. Prosadily se nové střelkyně  Nikola Pazderová (2), Simona Makovcová (!) a úplný nováček Kateřina Maitnerová (2). Škoda, že nic neproměnily holky z obrany a Iva v bráně si moc nezachytala, zato úspěšně nahrávala do častých brejků. Největším plusem je tedy určitě získání nového týmu do naší fotbalové rodiny. Holky z Chrášťan se určitě nenechají odradit a s jásotem přijali zprávu, že jsme za dva týdny domluvili s panem učitelem odvetu a počítáme s nimi i na Vánoční turnaj do Soběslavi. A závěrem - mají výbornou brankářku!