DOPORUČUJEME

MINIGALERIE VLASTY SUŠEROVÉ

Jedním z počinů jara 2013 v našem městě bylo otevření MiniGalerie, kterou na bechyňském náměstí založila a provozuje absolventka naší školy z roku 1968, paní Vlasta Sušerová.

"MiniGalerie vznikla z myšlenky, nadšení a lásky k výtvarnému umění. Ve svých prostorách chci zdejší veřejnosti a zejména návštěvníkům malebného městečka Bechyně ukázat prostřednictvím kreseb a maleb autorů, kteří se aktivně zabývají výtvarnem, jak je náš svět barevný, krásný a bohatý. Nutno podotknout, že město Bechyně je k tomu přímo předurčeno.

Oslovila jsem jak amatérské, tak i profesionální umělce ze svého okolí. Mezi vystavujícími jsou amatérští malíři, kterým tento koníček naplňuje volné chvíle a umožňuje jim seberealializaci v tomto oboru výtvarné tvorby. Mnozí z nich navštěvují kurzy kresby a malby ve zdejší uměleckoprůmyslové škole, svá díla vystavují absolventi této školy a také její výtvarní a dílenští pedagogové. Dnešní doba přivedla mnoho lidí k tomuto krásnému řemeslu, kteří se našli v citátu slavného malíře Pabla Picassa: "Já nehledám, já nacházím.". Obrazy, ale i jiná díla jsou vyjádřením pocitů, talentu, naučeného chování, ale také námahy.

To vše najdou návštěvníci v obrazech, které nabízí tato MiniGalerie nejen k prohlídce, ale i k zakoupení. Doufám, že se zde návštěvníci budou cítit dobře a budou odcházet obohaceni."

Vlasta Sušerová (text k otevření galerie, mírně upraveno)

MiniGalerie má otevřeno od úterý do pátku od 10.00 do 12.00 a od 25.00 do 17. 00, v neděli od 15.00 do 17.00. Srdečně zveme!

MINIGALERIE VLASTY SUŠEROVÉMINIGALERIE VLASTY SUŠEROVÉMINIGALERIE VLASTY SUŠEROVÉMINIGALERIE VLASTY SUŠEROVÉ
MiniGalerie, Náměstí TGM 148, Bechyně. Vpravo Vlasta Sušerová při vernisáži
výstavy Naše Bechyně v Galerii Galvína 5. 8. 2017. (Foto: Archiv školy)