SUPS logo SUPŠ Bechyně

vlajka CZ vlajka CZ vlajka CZ

NOVINKY

OSLAVY 135. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ŠKOLY

 • Více ZDE
 • Oslavy 135. výročí školy proběhnou 20. - 21. 9. 2019
  Srdečně zveme!


DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

29. 7. 2019 začala kompletní rekonstrukce budov školy a domova mládeže. Ředitelství SUPŠ Bechyně sděluje, že  od 1. 8. 2019 není možné v domově mládeže až do ukončení rekonstrukce poskytovat ubytování Děkujeme za pochopení.
Ubytování žákům školy od 1.9. 2019 bude poskytnuto.


KERAMICKÉ TRHY BECHYNĚ


Více ZDE


KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA NA
VÝSTAVĚ EXPO TÝN 2019

 • Konala se 20. 7. 2019. Více ZDE

INFORMACE K ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍ-
HO ROKU 2019/2020


OPRAVNÉ ZKOUŠKY

 • 26. - 27. 8. 2019
  Více ZDE

OPRAVNÉ MATURITNÍ ZKOUŠKY

 • 18. 9. 2019
 • Více ZDE

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020


LETNÍ KURZY PRO VEŘEJNOST 2019

 • Průběh kurzů 2019 - více ZDE


ZVEME NA VÝSTAVY 

 • Účast školy na výstavě Expo Týn 2019
  Dům U Zlatého slunce, Týn nad Vltavou
  28. 6. - 31. 8. 2019. Více ZDE
 • Galerie Zámecká sýpka Bechyně
  - Sochy, objekty a obrazy Vladimíra
    Preclíka
  - Školní výstava historické keramiky
    (15. 6. - 31. 8. 2019)
  - Silný ročník (3. 8. - 31. 8. 2019; derniéra
    21. 9. 2019 při 135. výročí školy)
 • Výstava Keramické věže Jana Bendy
  Školní Galerie Na chodbě (28. 6. - 27. 9. 2019). Více ZDE

OSLAVY 135. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ŠKOLYAKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2018/19


PŘIPRAVUJEME


PRÁVĚ PROBÍHÁ

 • DOPORUČUJEME:
  Aktuální výtvarné a kulturní akce

  Více ZDE

DOPLŇKOVÁ ČINNOST ŠKOLY


NAŠI PARTNEŘI

e na adresu LAUFEN CZ s.r.o. 
Podrobnosti ZDE

www.jika.cz  www.laufen.com/cz

LAUFEN

LASSELSBERGER s. r. o.
Podrobnosti ZDE

NAŠI PARTNEŘI
O firmě: www.rako.cz


 

DÍVČÍ KOPANÁ

STŘEDOŠKOLSKÁ FUTSALOVÁ LIGA V BECHYNI 29. 11. 2011

Českomoravský fotbalový svaz ve spolupráci s MŠMT pořádá celostátní soutěž středních škol v sálovém fotbale - Středoškolskou ligu. V úterý 29.11.2011 se v hale 2. ZŠ v Bechyni hrál turnaj jihočeské divize za účasti dívčích družstev SOŠ a SOU Písek, SŠ OSaP a VOŠ Kněžskodvorská České Budějovice a domácí SUPŠ Bechyně. Do dalšího kola postupoval pouze vítězný tým. Hrálo se 4 + 1, 2 x 10 minut.


SPŠK Bechyně - SOŠ a SOU Písek 3 : 1  (1 : 0)

První půle přinesla úžasný festival našich zahozených šancí, všechno končilo neomylně vedle. Kdyby se aspoň ty nejjasnější proměnily, bylo to v poločase 8:0 a nikdo se nedivil. Celou hrůzu zlomila Eva Kalinová až krátce před přestávkou. Když pak Eva brzy po přestávce proměnila dobře zahraný roh Karolíny Vopičkové a Eliška Myslivečková přidala ze skrumáže třetí gól, bylo rozhodnuto. Po ojedinělé šanci stačil Písek jen snížit.


SOŠ a SOU Písek - SŠ OSaP a VOŠ Kněžskodvorská České Budějovice 0 : 10 (0:6)

Už při rozcvičování budějovického družstva bylo jasno, kdo je v turnaji favoritem. Jedna prvoligová hráčka a k ní parta, která hraje sálový fotbal - toť budějovická vizitka! A taky se to velice rychle potvrdilo. Písecké dívky snad ani nechtěly bojovat o šanci a celkem odevzdaně přihlížely kombinacím a skóre poměrně rychle narůstalo.


SUPŠ Bechyně - SŠ OsaP a VOŠ Kněžskodvorská České Budějovice 0 : 1 (0:0)

Naše hráčky se na své budoucí soupeřky dívaly zaraženě a viditelně jim mrzly úsměvy na rtech. Před zápasem ale začala družstvo burcovat Veronika Hrdličkoévá a hlavy se začaly pomalu zvedat. A děly se věci!

Budějovický nápor začal ihned. Narážečky, sólové průniky, kombinace, neustálý ohromný tlak se valil na naší branku. Jenže skóre bylo pořád 0:0! Karolína Vopičková mařila soupeřkám rozehrávku, Eva Kalinová s Tamarou Patryovou to zametly u čar a Veronika Hrdličková to nemilosrdně čistila před bránou. A za nimi stála nepropustná Veronika Gigalová. Plná hala vycítila, že to náš tým nehodlá odevzdaně zabalit a podpora diváků se stupňovala. No řev byl náramný! A náramný byl i úžas budějických, když v poločase bylo stále 0:0 a jeden povedeně zakončený útok mohl všechno rozhodnout. Krátká přestávka, honem napít, trochu srovnat dech a málokdy vídaná bitva pokračuje. A opět se to valí na naší bránu! A opět naše pětka statečných úžasně odolává. Holky hrají nadoraz, bez střídání, za hranicí svých možností. A soupeři také nestřídají. Je vidět respekt a možná i strach ze střídání - vyměníme na chvíli naše nejlepší a co kdyby?! Pak naše obrana dostává nepříjemný zásah. Eva Kalinová se srazila se soupeřkou a bolestivě naražená žebra jí vyřadila ze hry. Eliška Myslivečková ji ale dobře nahradila. Přečkali jsme moře šancí, dva trestné kopy z bezprostřední vzdálenosti, ale nepřečkali jsme „naší šanci“... Károlína Vopičková se vydala do rychlého brejku a měla docela slušnou šanci. Bohužel při souboji upadla a soupeřky v přečíslení po několika odrazech v brankovišti doslova dostrkaly míč do branky. A tím bylo vlastně rozhodnuto. Pak už se do konce nic moc neudálo a budějovické holky si pohlídaly postup.

Smutné byly oči našich dívek, ale nebyl k tomu nejmenší důvod. Odehrály neuvěřitelný zápas. Fantastickou bojovností eliminovaly ohromnou herní převahu soupeřek a udělaly ze zápasu úžasnou podívanou. Kája Vopičková, Eva Kalinová i Eliška Myslivečková hrály skvěle, nad nimi byl výkon Tamary Patryové (naše kapitánka jediná odehrála celý turnaj bez střídání) a ještě výš se tyčily výkony dvou Veronik - Hrdličkové v obraně a Gigalové v bráně - obě podaly neskutečné výkony!

Kromě zmíněných hráček ještě byly na lavičce Nancy Králová, Simona Michalovová, Katka Levá, Barbora Ješutová, Kristýna Vacková, Andrea Malkusová a Veronika Stašová. Naše orange dresy „SUPŠ - Reality Horňák“ byly opět vidět v plné kráse, jako v dobách naší největší slávy. Do divizního finále jsme sice nepostoupili, ale výkon dívek ohromně potěšil. Skvěle reprezentovaly naší školu a dlouholetou  tradici bechyňského dívčího fotbalu.

Vratislav Šťastný, trenér FC DM