SUPS logo SUPŠ Bechyně

vlajka CZ vlajka CZ vlajka CZ

NOVINKY

OSLAVY 135. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ŠKOLY

  • Více ZDE
  • Oslavy 135. výročí školy proběhnou 20. - 21. 9. 2019
    Srdečně zveme!


DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

29. 7. 2019 začala kompletní rekonstrukce budov školy a domova mládeže. Ředitelství SUPŠ Bechyně sděluje, že  od 1. 8. 2019 není možné v domově mládeže až do ukončení rekonstrukce poskytovat ubytování Děkujeme za pochopení.
Ubytování žákům školy od 1.9. 2019 bude poskytnuto.


KERAMICKÉ TRHY BECHYNĚ


Více ZDE


KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA NA
VÝSTAVĚ EXPO TÝN 2019

  • Konala se 20. 7. 2019. Více ZDE

INFORMACE K ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍ-
HO ROKU 2019/2020


OPRAVNÉ ZKOUŠKY

  • 26. - 27. 8. 2019
    Více ZDE

OPRAVNÉ MATURITNÍ ZKOUŠKY

  • 18. 9. 2019
  • Více ZDE

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020


LETNÍ KURZY PRO VEŘEJNOST 2019

  • Průběh kurzů 2019 - více ZDE


ZVEME NA VÝSTAVY 

  • Účast školy na výstavě Expo Týn 2019
    Dům U Zlatého slunce, Týn nad Vltavou
    28. 6. - 31. 8. 2019. Více ZDE
  • Galerie Zámecká sýpka Bechyně
    - Sochy, objekty a obrazy Vladimíra
      Preclíka
    - Školní výstava historické keramiky
      (15. 6. - 31. 8. 2019)
    - Silný ročník (3. 8. - 31. 8. 2019; derniéra
      21. 9. 2019 při 135. výročí školy)
  • Výstava Keramické věže Jana Bendy
    Školní Galerie Na chodbě (28. 6. - 27. 9. 2019). Více ZDE

OSLAVY 135. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ŠKOLY



AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2018/19


PŘIPRAVUJEME


PRÁVĚ PROBÍHÁ

  • DOPORUČUJEME:
    Aktuální výtvarné a kulturní akce

    Více ZDE

DOPLŇKOVÁ ČINNOST ŠKOLY


NAŠI PARTNEŘI

e na adresu LAUFEN CZ s.r.o. 
Podrobnosti ZDE

www.jika.cz  www.laufen.com/cz

LAUFEN

LASSELSBERGER s. r. o.
Podrobnosti ZDE

NAŠI PARTNEŘI
O firmě: www.rako.cz


 

MATURITNÍ ZKOUŠKY 2019

MATURITNÍ ZKOUŠKY 2019

Důležité informace k nové maturitě jsou na www.novamaturita.cz. Další aktuality k maturitní zkoušce v tomto školním roce budou postupně zveřejňovány. Seznam četby pro maturitní zkoušku 1018/2019 je zveřejněn ZDE

Opravné maturitní zkoušky 2019 v podzimním období ve školním roce 2018/2019
Seznam četby 2019
Maturitní a volitelné předměty k maturitní zkoušce ve školním roce 2018/2019
Složení komisí v jarním termínu maturitní zkoušky ve školním roce 2018/2019

 

OPRAVNÉ MATURITNÍ ZKOUŠKY VE ŠKOLNÍM ROCE 2018/2019 V PODZIMNÍM OBDOBÍ

Opravné zkoušky státní části maturitní zkoušky ve školním roce 2018/2019:

  • konají se 2. - 6. 9. 2019 na spádové škole v Táboře

Opravné zkoušky školní části maturitní zkoušky ve školním roce 2018/2019:

  • konají se 18. 9. 2019 v učebně č. 28; komise bude zveřejněna 26. 8. 2019

KOMISE PRO MATURITNÍ ZKOUŠKY V JARNÍM OBDOBÍ

TŘÍDA 4.G - termín 20. - 25. 5. 2019

Předseda:
 MgA. Karel Dvořák
Místopředseda: Ing. Jaroslava Bínová
Třídní učitel: PhDr. Iva Vágnerová
Vedoucí pedagog oboru: Mgr. Marta Kotková
Český jazyk a literatura: HOD PhDr. Iva Vágnerová, PŘ Mgr. Milan Vágner
Anglický jazyk: HOD PhDr. Iva Vágnerová, PŘ Mgr. Markéta Kuthanová
Dějiny výtvarné kultury: ZK Mgr. Milan Vágner, PŘ Mgr. Drahomíra Bočanová
Vedoucí odborné maturitní práce odpovědný za praktickou maturitní zkoušku: Mgr. Marta Kotková
Oponent odborné maturitní práce: Alena Kissová (4. G)

TŘÍDA 4.DK - termín 20. - 25. 5. 2019

Předseda:
 MgA. Karel Dvořák
Místopředseda: Ing. Jaroslava Bínová
Třídní učitel: Ing. Marcela Pánková
Vedoucí pedagog oboru: uč. Jan Vančura (4.K), uč. David Stankuš (4.D)
Český jazyk a literatura: HOD Mgr. Ludmila Krůčková, Mgr. Milan Vágner
Anglický jazyk: HOD Mgr. Markéta Kuthanová, PŘ PhDr. Iva Vágnerová
Dějiny výtvarné kultury: Mgr. Milan Vágner, Mgr. Drahomíra Bočanová
Technologie:  ZK Ing. Marcela Pánková, PŘ uč. Jan Vančura
Vedoucí odborné maturitní práce odpovědný za praktickou maturitnízkoušku: akad. sochař Jiří Fuchs
Oponent odborné maturitní práce: akad. sochař Miroslav Oliva

TŘÍDA 2.T 25. 5. 2019

Předseda: MgA. Karel Dvořák
Místopředseda: Ing. Jaroslava Bínová
Třídní učitel: Ing. Marcela Pánková
Technologie:  ZK Ing. Marcela Pánková, PŘ uč. Jan Vančura

TŘÍDA 4. M 27. - 31. 5. 2019
Předseda: MgA. Jan Bobáň
Místopředseda: Mgr. Otakar Novák
Třídní učitel: Mgr. Ludmila Krůčková
Vedoucí pedagog oboru: uč. Libor Hošek
Technologie: ZK uč. Libor Hošek, PŘ Mgr. Marta Kotková
Český jazyk a literatura: HOD Mgr. Ludmila Krůčková, PŘ Mgr. Milan Vágner
Anglický jazyk: HOD PhDr. Iva Vágnerová, Ing. Jiří Kokeš 
Dějiny výtvarné kultury: ZK Mgr. Milan Vágner, PŘ Mgr. Otakar Novák
Technologie:  ZK Libor Hošek, PŘ Mgr. Marta Kotková
Vedoucí odborné maturitní práce odpovědný za praktickou maturitní zkoušku: Mgr Jan Mála, MgA. Václav Kupský
Oponent odborné maturitní práce: MgA. Václav Kupský, Mgr. Jan Mála

MATURITNÍ A VOLITELNÉ PŘEDMĚTY K MATURITNÍ ZKOUŠCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2018/2019

Podmínky ukončení vzdělávání

  • Vzdělávání na všech výtvarných oborech je ukončeno maturitní zkouškou. Ta se skládá ze společné a profilové části. Žák získá střední vzdělání s maturitní zkouškou, jestliže úspěšně vykoná obě povinné části maturitní zkoušky.
  • Společná část maturitní zkoušky se skládá ze dvou povinných zkoušek: český jazyk a literatura, cizí jazyk nebo matematika. Zkouška z českého jazyka a literatury a z cizího jazyka se skládá z didaktického testu, písemné práce a ústní zkoušky.
  • Profilová část maturitní zkoušky se skládá ze 3 povinných zkoušek. Žák koná zkoušku praktickou, která má formu odborné maturitní práce a její obhajoby před zkušební maturitní komisí, a dvě zkoušky ústní, a to z dějin výtvarné kultury a technologie.

 

SEZNAM ČETBY PRO ÚSTNÍ ZKOUŠKU SPOLEČNÉ ČÁSTI MATURITNÍ ZKOUŠKY 2019 Z ČESKÉHO JAZYKA A LITERATURY

Žák si vybere 20 titulů, z toho:

  • minimálně 2 díla do konce 18. století
  • světová a česká literatura do konce 19. století - minimálně 3 literární díla
  • světová literatura 20. a 21. století - minimálně 4 literární díla
  • česká literatura 20. a 21. století - minimálně 5 literárních děl
  • minimálně dvěma literárními díly musí být v seznamu žáka zastoupena próza, poezie a drama

Světová a česká literatura do konce 18. století

  • Boccaccio, G. - Dekameron
  • Dalimilova kronika
  • Defoe, D. - Robinson Crusoe
  • Moliére - Tartuffe; Lakomec
  • Shakespeare, W. - Hamlet, Othello, Romeo a Julie
  • Sofokles - Král Oidipus, Antigona

Světová literatura 19. století

  • Balzac, H. de - Otec Goriot
  • Baudelaire, Ch. - Květy zla
  • Dickens, Ch. - Oliver Twist
  • Dostojevskij, F. M. - Zločin a trest
  • Goethe, J. W. - Utrpení mladého Werthera
  • Gogol, N. V. - Revizor
  • Hugo, V. - Bídníci, Chrám Matky Boží v Paříži
  • Poe, E. A. - Černý kocour
  • Puškin, A. S. - Evžen Oněgin
  • Tolstoj, L. N. - Anna Karenina
  • Wilde, O. - Obraz Doriana Graye
  • Zola, E. - Zabiják

Česká literatura 19. století

  • Bezruč, P. - Slezské písně
  • Čech, S. - Epochální výlet pna Broučka , tentokráte do XV. století
  • Erben, K. J. - Kytice
  • Havlíček Borovský, K. - Tyrolské elegie
  • Jirásek, A. - Psohlavci
  • Mácha, K. H. - Máj, Marinka
  • Mrštíkovi, A. a V. - Maryša
  • Neruda, J -  Povídky malostranské
  • Němcová, B. - Divá Bára, Babička
  • Rais, K. V. - Kalibův zločin
  • Světlá, K. - Frantina, Kříž u potoka
  • Tyl, J. K. - Strakonický dudák
  • Vrchlický, J. - Selské balady

Světová literatura 20. a 21. století

  • Coelho, P. - Alchymista
  • Fitzgerald, F. S. - Velký Gatsby
  • Hemingway, E. - Stařec a moře, Sbohem, armádo
  • Márquez, G. G. - Láska za časů cholery
  • Moravia, A. - Horalka
  • Muramaki, H. - Kafka na pobřeží
  • Nabokov, V. - Lolita
  • Orwell, G. - Farma zvířat, 1984
  • Remarque, E. M. - Na západní frontě klid
  • Rolland, R. - Petr a Lucie
  • Saint- Exupery, de A. - Malý princ
  • Schlink, B. - Předčítač
  • Shaw, G. B. - Pygmalion
  • Steinbek, J. - O myších a lidech
  • Styron, W. - Sophiina volba
  • Zusak, M. - Zlodějka knih

Česká literatura 20. a 21. století

  • Andronikova, H. - Zvuk slunečních hodin
  • Čapek, K. - Matka, Bílá nemoc, RUR
  • Drda, J. - Němá barikáda
  • Dyk, V. - Krysař
  • Glazarová, J. - Advent
  • Fuchs, L. - Pan Theodor Mundstock
  • Hašek, J. - Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války
  • Havel, V. - Odcházení, Audience
  • Hájíček, J. - Selské baroko
  • Havlíček, J. - Petrolejové lampy
  • Hrabal, B. - Postřižiny; Ostře sledované vlaky
  • Hůlová, P. - Paměť mojí babičce
  • Jirotka, Z. - Saturnin
  • Kafka, F. -  Proměna
  • Kundera, M. - Žert
  • Mornštajnová, A. - Hana
  • Lustig, A. - Dita Saxová
  • Nezval, V. - Edison, Manon Lascaut
  • Otčenášek, J. - Romeo, Julie a tma
  • Pavel, O. - Smrt krásných srnců
  • Páral, V. - Milenci a vrazi
  • Poláček, K. - Bylo nás pět
  • Seifert J. - Na vlnách T.S.F.
  • Soukupová, P. - Zmizet
  • Šabach, P.- Občanský průkaz
  • Škvorecký, J. - Prima sezóna, Zbabělci
  • Topol, J. - Miluju tě k zbláznění
  • Tučková, K. - Žítkovské bohyně
  • Vančura, V. - Rozmarné léto
  • Viewegh, M. - Báječná léta pod psa, Výchova dívek v Čechách
  • Voskovec, J., Werich, J. - Osel a stín
  • Wolker, J - Těžká hodina

V Bechyni dne 30. 9. 2018

PhDr. Iva Vágnerová
Schválil: Mgr. Otakar Novák, ředitel školy, v.r.