DÍVČÍ KOPANÁ

VÁNOČNÍ TURNAJ V SOBĚSLAVSKÉ HALE

V obvyklém předvánočním čase se v soběslavské hale tentokrát neodehrál 5. ročník turnaje v dívčím fotbale - na poslední chvíli se všichni z různých důvodů omluvili. Bylo nám všem líto turnaj jen tak zrušit. Hledali jsme náhradní termín a domluvili se nakonec na pololetním čase po uzavření známek a turnaj přesunuli na 1. 2. 2011. A pak už všechno jelo ve starých kolejích. Organizaci držela SUPŠ Bechyně, Gymnázium Soběslav zajistilo halu, k tomu se přidala chuť dívek z táborské zdravotky a z Bechyně také opět vyrazila už dost zkušená parta z 2. ZŠ. Hrálo se tradičně 4 hráčky v poli + brankářka, 1 x 20 minut.

A jak si vedly bechyňské fotbalistky? Dívky ze základky s přehledem porazily 5:1 Soběslav a SUPŠ i přes několik tyčí a plno dalších šancí porazila 3:0 Zdrávku. Vzájemný zápas byl hodně napínavý. SUPŠ vedla a měla další šance, ZŠ ale trošku šťastně vyrovnala – 1:1. V posledním kole pak ZŠ dost těžce přetlačila Zdrávku a k bechyňskému finále stačilo SUPŠ neprohrát se Soběslaví. Jenže…. Velice nepovedený začátek zachránila výborná Veronika Gigalová v bráně a pak konečně začínáme hrát. A dokonce vedeme! Jsme pořád lepší, ale dvě zbytečné chyby v obraně a další neproměněné šance nás posílají do zápasu o 3. místo... Tam se potkáváme se Zdrávkou, která se zápas od zápasu zlepšuje. Jenže naše dívky rozladěné z nepovedeného závěru předešlého zápasu vletěly na zdravotnice  takovým tempem, že měla časomíra pořád co dělat. Nakonec z toho byl největší rozdíl skore – 8:0! Jen jsme si říkali, proč tohle nepředváděly celý turnaj. Hrály opravdu pěkný fotbal.

Ve finále bylo dlouho všechno otevřené. ZŠ sice dost rychle vedla, ale Soběslav měla šance a v polovině utkání také zaslouženě vyrovnala. A tím bylo rovnosti konec. Během chvíle ZŠ opět vedla a pak své vedení ještě v pohodě zvýšila až na 4:1 a zaslouženě finále vyhrála! No, radost byla veliká a je třeba přiznat, že tenhle nejmladší tým vyhrál turnaj zaslouženě.


Naše děvčata je ale stejně třeba pochválit. Hrála v sestavě, kde bylo polovina prvaček a dvě druhačky, tedy tým velice nezkušený. Ale bojovaly a jen více zkušeností a určitě i štěstíčka jim chyběla k lepšímu výsledku. Příště to bude jistě lepší!

A jednotlivci? Výborné byly obě brankářky Veronika Gigalová a Petra Hilasová (chytala zápas o 3. místo). V poli byl opět nenahraditelný přehled Martiny Hliňákové a bojovnost Karolíny Vopičkové a Elišky Myslivečkové. Výborně turnaj odehrály Tamara Patryová a Veronika Hrdličková. Nejlepší hráčkou naší a i celého turnaje byla Eva Kalinová. Té se turnaj vydařil opravdu náramně, výborně hrála a prosadila se gólově i nahrávkami.

Naše sestava:  Veronika Gigalová a Petra Hilasová © se vystřídaly v brance, Martina Hliňáková (2 góly), Veronika Hrdličková (3 góly), Eva Kalinová (4 góly), Eliška Myslivečková (2 góly), Tamara Patryová a Karolína Vopičková (2 góly).
 
Turnaj zorganizovali: Vratislav Šťastný, Štefan Bernáth a Milan Vágner.

Pořadí: 1. ZŠ  Libušina ulice Bechyně, 2. Gymnázium Soběslav, 3. SUPŠ Bechyně, 4. SZdravŠ Tábor.

Vyhlášené kategorie jednotlivců: MISS turnaje Lenka Maťhová (SZdravŠ Tábor), nejlepší brankářka Veronika Gigalová (SUPŠ Bechyně), nejlepší střelec Denisa Šlechtová (ZŠ  Libušina ulice Bechyně - 10 gólů) a nejlepší hráčka Eva Kalinová (SUPŠ Bechyně).

Turnaj byl výbornou akcí. Přinesl náramnou snahu a bojovnost všech družstev. Všem dívkám také patří uznání a poděkování - všechny skvěle reprezentovaly své školy. 

Vratislav Šťastný