SUPS logo SUPŠ Bechyně

vlajka CZ vlajka CZ vlajka CZ

NOVINKY

OSLAVY 135. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ŠKOLY

 • Více ZDE
 • Oslavy 135. výročí školy proběhnou 20. - 21. 9. 2019
  Srdečně zveme!


DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

29. 7. 2019 začala kompletní rekonstrukce budov školy a domova mládeže. Ředitelství SUPŠ Bechyně sděluje, že  od 1. 8. 2019 není možné v domově mládeže až do ukončení rekonstrukce poskytovat ubytování Děkujeme za pochopení.
Ubytování žákům školy od 1.9. 2019 bude poskytnuto.


KERAMICKÉ TRHY BECHYNĚ


Více ZDE


KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA NA
VÝSTAVĚ EXPO TÝN 2019

 • Konala se 20. 7. 2019. Více ZDE

INFORMACE K ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍ-
HO ROKU 2019/2020


OPRAVNÉ ZKOUŠKY

 • 26. - 27. 8. 2019
  Více ZDE

OPRAVNÉ MATURITNÍ ZKOUŠKY

 • 18. 9. 2019
 • Více ZDE

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020


LETNÍ KURZY PRO VEŘEJNOST 2019

 • Průběh kurzů 2019 - více ZDE


ZVEME NA VÝSTAVY 

 • Účast školy na výstavě Expo Týn 2019
  Dům U Zlatého slunce, Týn nad Vltavou
  28. 6. - 31. 8. 2019. Více ZDE
 • Galerie Zámecká sýpka Bechyně
  - Sochy, objekty a obrazy Vladimíra
    Preclíka
  - Školní výstava historické keramiky
    (15. 6. - 31. 8. 2019)
  - Silný ročník (3. 8. - 31. 8. 2019; derniéra
    21. 9. 2019 při 135. výročí školy)
 • Výstava Keramické věže Jana Bendy
  Školní Galerie Na chodbě (28. 6. - 27. 9. 2019). Více ZDE

OSLAVY 135. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ŠKOLYAKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2018/19


PŘIPRAVUJEME


PRÁVĚ PROBÍHÁ

 • DOPORUČUJEME:
  Aktuální výtvarné a kulturní akce

  Více ZDE

DOPLŇKOVÁ ČINNOST ŠKOLY


NAŠI PARTNEŘI

e na adresu LAUFEN CZ s.r.o. 
Podrobnosti ZDE

www.jika.cz  www.laufen.com/cz

LAUFEN

LASSELSBERGER s. r. o.
Podrobnosti ZDE

NAŠI PARTNEŘI
O firmě: www.rako.cz


 

DÍVČÍ KOPANÁ

VÁNOČNÍ TURNAJ V SOBĚSLAVSKÉ HALE

V obvyklém předvánočním čase se v soběslavské hale tentokrát neodehrál 5. ročník turnaje v dívčím fotbale - na poslední chvíli se všichni z různých důvodů omluvili. Bylo nám všem líto turnaj jen tak zrušit. Hledali jsme náhradní termín a domluvili se nakonec na pololetním čase po uzavření známek a turnaj přesunuli na 1. 2. 2011. A pak už všechno jelo ve starých kolejích. Organizaci držela SUPŠ Bechyně, Gymnázium Soběslav zajistilo halu, k tomu se přidala chuť dívek z táborské zdravotky a z Bechyně také opět vyrazila už dost zkušená parta z 2. ZŠ. Hrálo se tradičně 4 hráčky v poli + brankářka, 1 x 20 minut.

A jak si vedly bechyňské fotbalistky? Dívky ze základky s přehledem porazily 5:1 Soběslav a SUPŠ i přes několik tyčí a plno dalších šancí porazila 3:0 Zdrávku. Vzájemný zápas byl hodně napínavý. SUPŠ vedla a měla další šance, ZŠ ale trošku šťastně vyrovnala – 1:1. V posledním kole pak ZŠ dost těžce přetlačila Zdrávku a k bechyňskému finále stačilo SUPŠ neprohrát se Soběslaví. Jenže…. Velice nepovedený začátek zachránila výborná Veronika Gigalová v bráně a pak konečně začínáme hrát. A dokonce vedeme! Jsme pořád lepší, ale dvě zbytečné chyby v obraně a další neproměněné šance nás posílají do zápasu o 3. místo... Tam se potkáváme se Zdrávkou, která se zápas od zápasu zlepšuje. Jenže naše dívky rozladěné z nepovedeného závěru předešlého zápasu vletěly na zdravotnice  takovým tempem, že měla časomíra pořád co dělat. Nakonec z toho byl největší rozdíl skore – 8:0! Jen jsme si říkali, proč tohle nepředváděly celý turnaj. Hrály opravdu pěkný fotbal.

Ve finále bylo dlouho všechno otevřené. ZŠ sice dost rychle vedla, ale Soběslav měla šance a v polovině utkání také zaslouženě vyrovnala. A tím bylo rovnosti konec. Během chvíle ZŠ opět vedla a pak své vedení ještě v pohodě zvýšila až na 4:1 a zaslouženě finále vyhrála! No, radost byla veliká a je třeba přiznat, že tenhle nejmladší tým vyhrál turnaj zaslouženě.


Naše děvčata je ale stejně třeba pochválit. Hrála v sestavě, kde bylo polovina prvaček a dvě druhačky, tedy tým velice nezkušený. Ale bojovaly a jen více zkušeností a určitě i štěstíčka jim chyběla k lepšímu výsledku. Příště to bude jistě lepší!

A jednotlivci? Výborné byly obě brankářky Veronika Gigalová a Petra Hilasová (chytala zápas o 3. místo). V poli byl opět nenahraditelný přehled Martiny Hliňákové a bojovnost Karolíny Vopičkové a Elišky Myslivečkové. Výborně turnaj odehrály Tamara Patryová a Veronika Hrdličková. Nejlepší hráčkou naší a i celého turnaje byla Eva Kalinová. Té se turnaj vydařil opravdu náramně, výborně hrála a prosadila se gólově i nahrávkami.

Naše sestava:  Veronika Gigalová a Petra Hilasová © se vystřídaly v brance, Martina Hliňáková (2 góly), Veronika Hrdličková (3 góly), Eva Kalinová (4 góly), Eliška Myslivečková (2 góly), Tamara Patryová a Karolína Vopičková (2 góly).
 
Turnaj zorganizovali: Vratislav Šťastný, Štefan Bernáth a Milan Vágner.

Pořadí: 1. ZŠ  Libušina ulice Bechyně, 2. Gymnázium Soběslav, 3. SUPŠ Bechyně, 4. SZdravŠ Tábor.

Vyhlášené kategorie jednotlivců: MISS turnaje Lenka Maťhová (SZdravŠ Tábor), nejlepší brankářka Veronika Gigalová (SUPŠ Bechyně), nejlepší střelec Denisa Šlechtová (ZŠ  Libušina ulice Bechyně - 10 gólů) a nejlepší hráčka Eva Kalinová (SUPŠ Bechyně).

Turnaj byl výbornou akcí. Přinesl náramnou snahu a bojovnost všech družstev. Všem dívkám také patří uznání a poděkování - všechny skvěle reprezentovaly své školy. 

Vratislav Šťastný