DÍVČÍ KOPANÁ

TURNAJ V TŘEBONI

Českomoravský fotbalový svaz ve spolupráci s MŠMT pořádá celostátní soutěž středních škol v sálovém fotbale - Středoškolskou ligu. Ve středu 24. 11. 2010 se v městské sportovní hale v Třeboni hrál turnaj jihočeské divize za účasti dívčích družstev SOU Třeboň, OA Třeboň a SUPŠ Bechyně. Bechyňské fotbalistky se těžce vyrovnávají s velikým omlazením týmu a nezkušeností, přesto se chtěly pokusit vybojovat postup do finále divize. Tam budou hrát vítězné týmy ze základních kola.

OA Třeboň – SOU Třeboň 5 : 2 ( 3 : 1 )
Třeboňské derby nerozhodlo ani tak umění, jako náhodné střely a chyby brankářek. Zaslouženě ale vyhrála OA.

SUPŠ Bechyně – SOU Třeboň 1 : 1 ( 0 : 1 )
Utkání bez náboje a nasazení. Naše dívky ani zdaleka nehrály to, co umějí. A když už jsme dali gól, rozhodčí ho neuznal, že prý míč nebyl celý za čárou! (Byl tam ale asi tak půl metru!) Hned nato ovšem zázračně neviděl „volejbalovou“ přihrávku před naší brankou, ze které byl k naší hrůze gól! Ve druhé půli se náš výkon zlepšil a dostali jsme se i do šancí. Všechno marné! Nakonec vyrovnala minutu před koncem Karolína Vopičková, když už jsme ani nedoufali. Těsně před koncem pak Kája ještě nedala moc nadějnou šanci, a tak jsme nakonec uhráli mizernou remízu.

SUPŠ Bechyně – OA Třeboň 1 : 1 ( 1 : 0 )
Výkon se podstatně zlepšil, jen ty góly zase nepřišly. Byli jsme lepší, soupeřky jsme i trochu přehrávali, ale zbrklost a také i trocha smůly byly velikou překážkou. K velké radosti se prosadila další prvačka Eva Kalinová, jenže soupeřky za chvíli vyrovnaly z náhodné střely - míč zapadl do brány po několika odrazech. Holky se tlačily do útoku a neuvěřitelně zahazovaly všechny nadějné šance. Soupeřky zase měly několik brejků, které jim zmařila výborná Petra Hilasová v naší bráně. Prostě už tam nic nepadlo a byla na světě druhá remíza. S „lepší“ Třeboní jsme hráli podstatně líp a vyhrát jsme mohli a měli. Jenže nevyhráli!

Naše sestava
brankářky - Petra Hilasová ©, Veronika Gigalová
v poli – Martina Hliňáková, Veronika Hrdličková, Eva Kalinová, Denisa Królová, Barbora Kylsánová, Kateřina Levá, Eliška Myslivečková, Tamara Patryová, Karolína Vopičková

A výkon? 
Musíme ještě mnohé zlepšovat. Dívky jsou nesehrané a chybí jim i zkušenosti. Mají ale bojovnost a za tu je pochválit musím. I když ten první zápas byl bída i po této stránce. Určitě je na místě vyzdvihnout to, že oba góly daly prvačky a nesmíme zapomenout na naší nejlepší hráčku, kapitánku v bráně, Petru Hilasovou. Především jí a jejím skvělým zákrokům vděčíme za pouhé dva obdržené góly. Tentokrát naše orange dresy Reality Horňák „nezabraly“ a poprvé po pěti letech jsme nepostoupili do finále jihočeské divize. Více potrénujeme a budeme doufat, že příště to vyjde. Věříme, že tahle mladičká nadějná parta vydrží pohromadě a bude se zlepšovat.

Vratislav Šťastný