SUPS logo SUPŠ Bechyně

vlajka CZ vlajka CZ vlajka CZ

NOVINKY

OSLAVY 135. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ŠKOLY

 • Více ZDE
 • Oslavy 135. výročí školy proběhnou 20. - 21. 9. 2019
  Srdečně zveme!


DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

29. 7. 2019 začala kompletní rekonstrukce budov školy a domova mládeže. Ředitelství SUPŠ Bechyně sděluje, že  od 1. 8. 2019 není možné v domově mládeže až do ukončení rekonstrukce poskytovat ubytování Děkujeme za pochopení.
Ubytování žákům školy od 1.9. 2019 bude poskytnuto.


KERAMICKÉ TRHY BECHYNĚ


Více ZDE


KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA NA
VÝSTAVĚ EXPO TÝN 2019

 • Konala se 20. 7. 2019. Více ZDE

INFORMACE K ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍ-
HO ROKU 2019/2020


OPRAVNÉ ZKOUŠKY

 • 26. - 27. 8. 2019
  Více ZDE

OPRAVNÉ MATURITNÍ ZKOUŠKY

 • 18. 9. 2019
 • Více ZDE

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020


LETNÍ KURZY PRO VEŘEJNOST 2019

 • Průběh kurzů 2019 - více ZDE


ZVEME NA VÝSTAVY 

 • Účast školy na výstavě Expo Týn 2019
  Dům U Zlatého slunce, Týn nad Vltavou
  28. 6. - 31. 8. 2019. Více ZDE
 • Galerie Zámecká sýpka Bechyně
  - Sochy, objekty a obrazy Vladimíra
    Preclíka
  - Školní výstava historické keramiky
    (15. 6. - 31. 8. 2019)
  - Silný ročník (3. 8. - 31. 8. 2019; derniéra
    21. 9. 2019 při 135. výročí školy)
 • Výstava Keramické věže Jana Bendy
  Školní Galerie Na chodbě (28. 6. - 27. 9. 2019). Více ZDE

OSLAVY 135. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ŠKOLYAKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2018/19


PŘIPRAVUJEME


PRÁVĚ PROBÍHÁ

 • DOPORUČUJEME:
  Aktuální výtvarné a kulturní akce

  Více ZDE

DOPLŇKOVÁ ČINNOST ŠKOLY


NAŠI PARTNEŘI

e na adresu LAUFEN CZ s.r.o. 
Podrobnosti ZDE

www.jika.cz  www.laufen.com/cz

LAUFEN

LASSELSBERGER s. r. o.
Podrobnosti ZDE

NAŠI PARTNEŘI
O firmě: www.rako.cz


 

DÍVČÍ KOPANÁ

STŘEDOŠKOLSKÁ FUTSALOVÁ LIGA V BECHYŇSKÉ HALE 6. 12. 2012

Českomoravský fotbalový svaz ve spolupráci s MŠMT pořádá celostátní soutěž středních škol v sálovém fotbale - Středoškolskou ligu. Ve čtvrtek 6. 12. 2012 se v hale 2. ZŠ v Bechyni hrál turnaj jihočeské divize za účasti dívčích družstev OA Jindřichův Hradec, SŠ OSaP a VOŠ Kněžskodvorská České Budějovice a domácí SUPŠ Bechyně. Do dalšího kola postupoval pouze vítězný tým.


SUPŠ Bechyně - OA Jindřichův Hradec 4 : 1 (2 : 1)

Neuvěřitelný začátek přinesl dvoubrankové vedení. Dvakrát utekla Kája Vopičková po pravém křídle a její super centry neomylně proměnila Eliška Myslivečková. Za dvě minuty 2:0! Představa, že to tak bude pokračovat ale byla velice naivní. Šancí hromada veliká, ale zeď za bránou by mohla vyprávět. Když pak jeden z mála protiútoků zakončily soupeřky pěknou ranou, začali jsme se o výsledek obávat. Jindřichohradecké házenkářky přitvrdily a naše dívky si s tím evidentně nevěděly rady. Jediná Veronika Hrdličková se nedala, zavzpomínala také na svou házenkářskou minulost a na hřišti jiskry jen létaly. Chvílemi to bylo docela maso! Stále jsme měli herně i počtem šancí jasně navrch, ale potvrzení přišlo až v závěru. A jako přes kopírák! Karolína opět zprava našla Evu Kalinovou a ta zblízka všechno prošila. Těsně před koncem si to Eva ještě zopakovala, jen jí navlas stejnou přihrávku naservírovala Eliška Myslivečková. Nakonec tedy dobrých 4:1, ale těch neproměněných jasných šancí bylo až moc.


SŠ OSaP a VOŠ Č.Budějovice - OA J.Hradec 17 : 3 (10 : 1)

Tady bylo jasno hned. V budějovickém celku hrála dívka ze Sparty a prý i reprezentace a bylo to znát. Vzala si míč, prostě popoběhla a dala gól. Anebo na nějakou spoluhráčku zavolala, ať jde s ní, ukličkovala všechno v cestě a předložila to pár centimetrů před brankovou čáru k jednoduché dorážce. A ostatní spoluhráčky jí dělaly celkem šikovný kompars. Skóre utěšeně narůstalo a hradecké góly vycházely spíš z náhody.

 

SUPŠ Bechyně - SŠ OSaP a VOŠ Č.Budějovice 0 : 11 (0 : 8)

Sparťanka kralovala dál. Když pak ve druhé půli nehrála, byl úsek bez ní rovnocenný a 0 : 0. Pak se zvedla z lavičky, dala v klidu 3 góly a šlo se do sprch. Byla radost se na její hru podívat. Dala nám 9 kusů v naprosté pohodě.


A hodnocení? Na budějovické dívky jsme kvůli Sparťance jasně neměli. Zajímavé by ale mohlo být měření, kdyby hrály bez ní. Jenže jí měly! A zápas s OA Jindřichův Hradec byl dobrou prověrkou. Hradecké dívky, většinou házenkářky, se s tím moc nepáraly. Náš tým se s tím dost těžko vyrovnával a nápravu zjednala dost razantně až zmíněná Veronika Hrdličková. Potěšilo nás, že jsme je docela jasně přehráli, ale ty nevyužité šance mrzí. Celý turnaj jsme odehráli s Veronikou Gigalovou v bráně a před ní se vystřídaly Veronika Hrdličková, Eva Kalinová, Andrea Malkusová, Eliška Myslivečková, kapitánka Tamara Patryová a Karolína Vopičková. Na lavičce ještě byly připravené Bára Jarošová, Nancy Králová, Katka Levá, Bára Mráčková, Štěpánka Rolniková, Zuzka Soukupová, Míša Šedivá, Magda Tonková a Kristýna Vacková. Všechny odehrály svůj standard, nejlepší asi byla Tamka Patryová, která jediná odehrála celý turnaj bez střídání!

Opět jsme vytáhli naše štěstíčkové orange dresy „SUPŠ - Reality Horňák“. Do divizního finále jsme sice nepostoupili, ale dobře jsme reprezentovali naší školu a dlouholetou tradici bechyňského dívčího fotbalu.

Vratislav Šťastný, trenér FC DM Bechyně