DÍVČÍ KOPANÁ

JARNÍ TURNAJ V BECHYŇSKÉ HALE

28. 4. 2011 proběhl již 5. ročník Jarního turnaje dívek. Špatné počasí z některých předcházejících ročníků nás přinutilo neváhat a uspořádat turnaj v hale. Za pochopení při organzování turnaje patří dík vedení a učitelům 2. ZŠ Bechyně. Hrály staré známé týmy ze soběslavského gymnázia, 2. ZŠ Bechyně (Hvězdy) a SUPŠ Bechyně. Mrzelo nás všechny, že nemohla přijet parta z táborské „zdrávky“, ale nahradil je naštěstí tým mládežnic z 2. ZŠ (Naděje). Hrálo se systémem 4 hráčky v poli + brankář na 1 x 20 minut.

ZŠ naděje - SUPŠ 0 : 6
Veronika Hrdličková (2 branky) naděje rychle načala a pak už se to vesele sypalo. Další góly přidaly Eva Kalinová (3) a Károlína Vopičková (1).

Soběslav – ZŠ Hvězdy 0 : 6
Hvězdy „Sobíky“ jednoznačně přejely!

ZŠ hvězdy - ZŠ Naděje 8 : 0
Koncert hvězdiček suverénně pokračoval.

Soběslav - SUPŠ 3 : 2
Že by komplex?! V začátku jsme sice dostali gól, ale dívky hrály dobře. Také netrvalo dlouho a Evička Kalinová vyrovnala a Eliška Myslivečková zaslouženě otočila vedení na naší stranu. Bez problémů pak soupeřky dál přehráváme. Když ale se po náhodné střele z dálky míč záhadně odráží od zadní části hlavy jedné ze soupeřek do branky, holky to rozhodilo tak, že hned po rozehrání nechají soupeřkám míč a na prudkou střelu k tyči Veronika nedosáhla. Z klidného vedení jsme v mínusu a i herně už to nestojí za nic. Škoda, smolná prohra.

Soběslav – ZŠ Naděje 3 : 1
Naděje bojovaly jak o život a zápas byl dlouho na vážkách. Až nezkušenost v závěru rozhodla. 

ZŠ hvězdy – SUPŠ 2 : 2
Hned v úvodu potrestala Denisa Šlechtová naše chyby v obraně, ale pak holky zase začaly hrát pěkný fotbal. Hezké nahrávky, častá střelba a góly Karolíny Vopičkové a Veroniky Hrdličkové nás přivedly k remíze. Ta ale bohužel stačila jen na 3. místo... 

O 3. místo: ZŠ Naděje – SUPŠ 1 : 6
Naštvané holky hrnuly na soupeřky jeden útok za druhým a střílely ze všech pozic. Střídavě se trefovaly Eva Kalinová (3) a Verča Hrdličková (2). Skore mohlo být ještě podstatně vyšší, jen ta střelecká muška potřebuje ještě trochu vyladit. Veliké nadšení zavládlo, když se gólu dočkal i tým nadějí - hezky zavěsila Kolmanová. My jsme se zase náramně radovali, když dala gól naše Tamara Patryová a ozdobila tak svůj vynikající výkon v průběhu celého turnaje.

Finále: ZŠ Hvězdy – Soběslav 0 : 2
První zápas skončil jednoznačnou výhrou Hvězd, o to větší ale bylo překvapení ve finále! Hvězdy hrály nějak bez jiskry a soběslavské dívky si na ně vyloženě počkaly. Nikam se nehnaly a trpělivě čekaly na svou šanci. A v polovině zápasu se dočkaly. Všeobecně očekávaný tlak hvězd se překvapivě nekonal a pohoda soběslavských přinesla druhý rozhodující gól chvíli před koncem. Překvapivé, ale zasloužené vítězství.

Naše sestava: V oranžových dresech „SUPŠ - Reality Horňák“ nastoupila sestava: v brance - Veronika Gigalová, v poli - Veronika Hrdličková ©, Eva Kalinová, Kateřina Levá, Eliška Myslivečková, Tamara Patryová, Aneta Samcová, Karolína Vopičková a na lavičce zapisovala se zraněnou nohou naše nejlepší hráčka Martina Hliňáková.

A výkon? Výborný! Holky hrají hezký kombinační fotbal a už se těšíme, až lépe zvládnou zpracování míče a střelbu. Tým má velkou šanci do budoucna - jsou v něm jen dvě druhačky a všechny ostatní jsou z prvního ročníku. Soupeřky, třeste se!

Nejlepší střelci gólů: 11 - Šlechtová (ZŠ Hvězdy), 7 - Kalinová (SUPŠ Bechyně), 5 - Hrdličková (SUPŠ Bechyně), 4 - Niklová (ZŠ - Hvězdy), 2 - Vopičková (SUPŠ), Kabešová, Slabová, Poláková (všechny Soběslav), 1 - Patryová, Myslivečková (obě SUPŠ), Kolmanová, Švejdová (obě ZŠ Naděje), Dvořáková (2. ZŠ Hvězdy), Kročilová, Chrášťanská (obě Soběslav).

Individuální kategorie:
MISS turnaje - Petra Syrovátková (ZŠ Naděje)
Nejlepší brankářka - Kateřina Bryllová (Soběslav)
Nejlepší střelec Denisa Šlechtová -10 gólů (ZŠ Hvězdy)
Nejlepší hráčka - Tamara Patryová (SUPŠ Bechyně)

Tabulka a pořadí

BECHYNĚ
28. 4. 2011
Soběslav
2.ZŠ
Naděje
2.ZŠ
Hvězdy
SUPŠ
Bechyně
Skóre 
 Pořadí
Soběslav
****
3:1
0:6
3:2
6:9
2.
2.ZŠ
Naděje
1:3
****
0:8
0:6
1:17
4.
2.ZŠ
Hvězdy
6:0
8:0
****
2:2
16:2
1.
SUPŠ
Bechyně
2:3
6:0
2:2
****
10:5
3.

Vratislav Šťastný

AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2010/2011AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2010/2011AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2010/2011
AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2010/2011AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2010/2011AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2010/2011
Vlevo nahoře - družstvo dívek SUPŠ Bechyně na turnaji 28. 4. 2011, dole zleva oceněné 
hráčky v kategoriích jednotlivců (vpravo dole - Tamara Patryová, nejlepší hráčka turnaje)
(foto: Vratislav Šťastný, Štefan Bernáth, studenti)