SUPS logo SUPŠ Bechyně

vlajka CZ vlajka CZ vlajka CZ

NOVINKY


PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ PRO ŠKOLNÍ ROK 2017/2018


KURZY PRO VEŘEJNOST 2017

Upozornění: Od 1. 6. 2017 nemůžeme poskytovat samostatné ubytování - kapacita je vyčerpána.

Soubory PDF  Přihláška k letním kurzům pro veřejnost 2017


ZVEME NA VÝSTAVY

  • Výstava školní exteriérové keramiky ve Františkových Lázních
    Více ZDE
  • Helena Schmaus-Shoonerová: Pohádky a děti
    Více ZDE

OBOR VÝROBCE A DEKORATÉR KERAMIKY


Více ZDE


OBOR TECHNOLOGIE SILIKÁTŮ NA NAŠÍ ŠKOLE


Naši dálkaři s třídní učitelkou
Ing. Marcelou Pánkovou 9. 
9. 2016 ve vestibulu školy.


AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2016/17


PŘIPRAVUJEME


PRÁVĚ PROBÍHÁ

  • Aktuální výtvarné a kulturní akce
    Více ZDE

DOPLŇKOVÁ ČINNOST ŠKOLY


NAŠI PARTNEŘI

e na adresu LAUFEN CZ s.r.o. 
Podrobnosti ZDE

www.jika.cz  www.laufen.com/cz

LAUFEN

  • Sektorová dohoda pro keramiku
    Podrobnosti ZDE
  • Od 1. 9. 2013 jsme otevřeli tříletý učební obor Výrobce a dekoratér keramiky
    Podrobnosti ZDE
  • Upozorňujeme na web:
    www.keramikazije.cz

LASSELSBERGER s. r. o.
Podrobnosti ZDE

NAŠI PARTNEŘI
O firmě: www.rako.cz


 

ORGANIZACE ŠKOLNÍHO ROKU 2016/2017

ORGANIZACE ŠKOLNÍHO ROKU 2016/2017

Organizační zabezpečení školního roku 2016/2017 bude průběžně aktualizováno.

Předběžné důležité informace

  • Podzimní prázdniny:
    26. - 27. 10. 2016, 28. 10. 2016 - Den české státnosti, státní svátek; 24. - 25. 10. 2016 - ředitelské volno
  • Vánoční prázdniny:
    23. 12. 2016 - 2. 1. 2017; začátek vyučování 3. 1. 2017
  • Pololetní prázdniny:
    3. 2. 2017
  • Jarní prázdniny:
    27. 2. - 5. 3. 2017
  • Velikonoční prázdniny:
    13. - 14. 4. 2017, Velikonoční pondělí 17. 4. 2017
  • Konec školního roku:
    30. 6. 2017
  • Hlavní prázdniny:
    1. 7. - 1. 9. 2017; nástup do školy - 4. 9. 2017
     

1. POLOLETÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2016/2017

Září 2016

  • 1. - 2. 9. 2016 - ředitelské volno
  • 1. - 6. 9. 2016 - blok didaktických testů a písemných prací společné části maturitní zkoušky v podzimním období (bude se konat pouze na vybraných školách)
  • 5. 9. 2016 - začátek nového školního roku
  • 6. 9. 2016 - exkurze do bechyňských galerií a muzeí
  • 6. - 29. 9. 2016 - výstava klauzurních a maturitních prací 2016 v Galerii M v Milevsku
  • 7. - 9. 9. 2016 - kurz Start 2016 (1. ročníky; třídní učitelé, vych. Vratislav Šťastný, prof. Evžen Kotouč, Mgr. Jiří Vaněk)
  • 12. - 23. 9. 2016 - provozní praxe žáků 4.G, 4.D, 4.K, 4.M
  • 13. 9. 2016 - termín uvolnění výsledků didaktických testů všem školám současně
  • 14. 9. 2016 - ústní maturitní zkoušky v podzimním období na SUPŠ Bechyně - společná i profilová část
  • 14. 9. 2016 - termín uvolnění výsledků písemných prací SČ MZ v podzimním období
  • 17. 9. 2016 - Dny otevřených ateliérů 2016
  • 21. 9. 2016 - Srdíčkový den (Mgr. Drahomíra Bočanová a 3.G)
  • 23. 9. 2016 - předání protokolů o výsledku společné části maturitní zkoušky a maturitních vysvědčení v podzimním období
  • 25. 9. -  30. 9. 2016 - poznávací zájezd do Toskánska (Mgr. Drahomíra Bočanová)
  • 28. 9. 2016 - státní svátek, Den české státnosti
  • 30. 9. 2015 - stanovení školního seznamu literárních děl, určených pro ústní maturitní zkoušku 2016 z CJL (zajišťuje: Mgr. Kateřina Brázdová)
  • 30. 9. 2015 - předložení potvrzení odborného pedagogického pracoviště kvůli přiznání uzpůsobených podmínek maturitní zkoušky (žáci 4. ročníků)
  • 30. 9. 2016 - konec výstavy keramických plastik v Městském muzeu Bechyně

Říjen 2016

  • 3. 10. 2016 - den otevřených dveří
  • 5. 10. 2016 - Světový den učitelů
  • 5. 10. 2016 - akce 3.M ve spolupráci s agenturou Fokus Tábor (Mgr. Jaroslava Bínová)
  • 6. 10. 2016 - exkurze žáků grafického oboru na Bienále grafiky v Brně (Mgr. Marta Kotková)
  • 6. 10. 2016 - burza škol Jindřichův Hradec (Ing. Jaroslava Bínová, Jiří Novotný)
  • 8. 10. 2016 - přípravné kurzy pro zájemce o studium (ak. mal. Petr Štojdl, Mgr. Otakar Novák)
  • 11. 10. 2016 - burza škol Blatná (Ing. Jaroslava Bínová)
  • 12. 10. 2016 - divadelní představení Tak trochu sváteční shakespearovská pošta v DON Tábor (PhDr. Iva Vágnerová)
  • 12. 10. 2016 - burza učebnic v č. 91 (3. patro, Ing. Jaroslava Bínová)
  • 13. 10. 2016 - burza škol Třeboň (Ing. Jaroslava Bínová, Jan Vančura)
  • 15. 10. 2016 - vernisáž výstavy Žáci profesora Tröstera ve školní Galerii Na chodbě (trvá do 16. 12. 2016)
  • 18. 10. 2016 - školní kolo točířské soutěže (uč. Jan Vančura)
  • 19. 10. 2016 - burza škol Tábor (Ing. Jaroslava Bínová, Jiří Novotný)
  • 24. - 25. 10. 2016 - ředitelské volno
  • 26. - 27. 10. 2016 - podzimní prázdniny
  • 28. 10. 2016 - státní svátek - Den vzniku samostatného československého státu
  • 31. 10. 2016 - zveřejnění jednotných kritérií přijímacího řízení pro obory s talentovou zkouškou
  • 31. 10. 2016 - exkurze na Designblok 2016
  • 31. 10. 2016 - vernisáž výstavy Karel IV. a současné mladé umění, Mladotův dům, Pražský hrad (trvá do 13. 11. 2016)

Listopad 2016

  • listopad 2016 - porada ředitelů středních škol
  • 7. 11. 2016 - den otevřených dveří
  • 7. 11. 2016 - jednání představenstva Silikátového svazu v Praze (Jiří Novotný)
  • 8. 11. 2016 - burza škol Strakonice (Ing. Jaroslava Bínová, David Stsnkuš)
  • 10. - 11. 11. 2016 - 20. ročník mezinárodní točířské soutěže žáků keramických oborů středních výtvarných škol
  • 12. 11. 2016 - přípravné kurzy pro zájemce o studium (ak. mal. Petr Štojdl, Mgr. Otakar Novák)
  • 12. 11. 2016 - vernisáž výstavy výtvarné skupiny Devět+ v Galerii Galvína
  • 14. 11. 2016 - burza škol Písek (Ing. Jaroslava Bínová, Mgr. Štěpánka Janoušková)
  • 17. 11. 2016 - státní svátek - Den boje za svobodu a demokracii
  • 23. 11. 2016 - čtvrtletní klasifikační porada (14.00)
  • 23. - 25. 11. 2016 - účast na veletrhu Vzdělání a řemeslo v Českých Budějovicích (ing. Jaroslava Bínová, David Stankuš)
  • 26. 11. 2016 - třídní schůzky a plenární zasedání SRŽ; 19. ročník turnaje v sálové kopané Mikulášův pytel
  • 29. 11. 2016 - beseda studentů s Tono Stanem
  • 30. 11. 2016 - exkurze do Vídně (Mgr. Drahomíra Bočanová, Ing. Miroslav Petřík)
  • 30. 11. 2016 - termín odevzdání přihlášek na studijní obory s talentovou zkouškou

Prosinec 2016

  • prosinec 2016 - středoškolská liga v sálové kopané dívek (ZŠ Františka Křižíka Bechyně)
  • 1. 12. 2016 - uzávěrka přihlášek k maturitní zkoušce 2017 (jarní období)
  • 3. - 4. 12. 2016 - účast školy na 4. ročníku veletrhu umění Artfest 2016 v Českých Budějovicích (uč. Alena Kissová)
  • 8. 12. 2016 - školní divadelní představení Maryšo! Evo! Dom! pro 2. ročníky v DON Tábor (Mgr. Ludmila Krůčková)
  • 14. 12. 2016 - školní kolo olympiády v anglickém jazyce
  • 15. 12. 2016 - uzávěrka podání přihlášek k maturitní zkoušce 2017 pro jarní termín školou do CERMATu
  • 20. 12. 2016 - vánoční turnaj v sálové kopané dívek v Soběslavi
  • 21. 12. 2016 - zpívání koled u vánočního stromečku
  • 21. 12. 2016 - školní kolo olympiády v českém jazyce
  • 22. 12. 2016 - předání výpisů z přihlášek k maturitní zkoušce 2017 žákům 4. ročníků
  • 23. 12. 2016 - 2. 1. 2017 - vánoční prázdniny

Leden 2017

  • 3. 1. 2017 - začátek vyučování
  • 4. 1. 2017 - zadání odborné maturitní práce třídám 4.D, 4.G, 4.K, 4.M
  • 3. - 4. 1. 2017 - 1. kolo talentových zkoušek pro školní rok 2017/2018
  • 7. - 27. 1. 2017 - školní výstava v Cukrárně a kavárně U slunce v Týně nad Vltavou
  • 11. 1. 2017 - exkurze třídy 3.M do soběslavské Rolničky
  • 12. - 13 1. 2017 - přednášky Romana Povaly v rámci Minimálního programu prevence
  • 15. 1. 2017 - určení jednotného schématu pro konání didaktických testů a písemných prací společné části maturitní zkoušky MŠMT
  • 23. 1. 2017 - uzavření klasifikace a absence za 1. pololetí
  • 26. 1. 2017 - pololetní klasifikační pedagogická rada (14.00)
  • 27. 1. - 28. 2. 2017 - výstava prací Aleny Kissové v Cukrárně a kavárně U slunce v Týně nad Vltavou
  • 31. 1. 2017 - předání vysvědčení za první pololetí, konec 1. pololetí


2. POLOLETÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2016/2017

Únor 2017

  • 1. 2. 2017 - začátek vyučování ve druhém pololetí
  • 2. 2, 2017 - okresní kolo olympiády v českém jazyce
  • 3. 2. 2017 - pololetní prázdniny
  • 7. 2. 2017 - den otevřených dveří
  • 16. 2. 2017 - okresní kolo olympiády v anglickém jazyce
  • 22. 2. 2017 - 2. kolo talentových zkoušek na obory Keramický design, Průmyslový design a Multimediální tvorba
  • 24. 2. 2017 - jmenování předsedů zkušebních komisí krajskými úřady, jmenování školního maturitního komisaře CERMATem
  • 27. 2. - 3. 3. 2017 - jarní prázdniny

Březen 2017

  • 1. 3. 2017 - termín vygenerování pozvánek k písemným zkouškám společné části maturitní zkoušky 2017 pro žáky 4. ročníků
  • 6. 3. 2017 - derniéra výstavy Žáci profesora Tröstera, přednáška pro žáky 3.M
  • 9. 3. 2017 - vernisáž výstavy Bechyňská keramika v Muzeu Klatovy (výstava trvá do 28. 5. 2017)
  • 9. - 14. 3. 2017LVVZ žáků 1. ročníků (zajišťují Mgr. Jana Krejčová, Mgr. Jiří Vaněk, uč. Libor Hošek)
  • 13. 3. 2017 - Vernisáž výstavy obrazů Františka Vidourka (potrvá do 20. 4. 2017)
  • 15. 3. 2017 - termín odevzdání přihlášek ke studiu na učňovský obor Výrobce a dekoratér keramiky
  • 20. 3. 2017 - termín odevzdání přihlášek ke studiu na obor Technologie keramiky
  • 21. 3. 2017 - exkurze do Veletržního paláce v Praze (výstavy moderního umění, komentované prohlídky)
  • 23. 3. 2017 - školní dvadelní představení v DON Tábor (Jak je důležité míti Filipa)
  • 28. 3. 2017 - Den učitelů v ČR (narození J. A. Komenského)
  • 28. 3. - 6. 4. 2017 - výstava plakátů v rámci festivalu Jeden svět 2017 v MP7 Gallery v Táboře
  • 31. 3. 2017 - termín zveřejnění kritérií hodnocené zkoušek společné části maturitní zkoušky
  • 31. 3. 2017 - jmenování zadavatelů didaktických testů a písemných prací společné čászi maturitní zkoušky
  • 31. 3. 2017 - jmenování dalších členů zkušebních komisí ředitelem školy pro maturitní zkoušky v jarním období
  • 31. 3. 2017 - odevzdání vlastního seznamu literárních děl, určených pro ústní maturitní zkoušku z CJL, všemi žáky 4. ročníků řediteli školy

Duben 2017

  • 1. - 9. 4. 2017 - výměnná praxe Bechyně - Trento, Trento - Bechyně (zajišťuje: Alena Kissová)
  • 7. 4. - 12. 6. 2017 - písemná, praktická a ústní MZ 2.T (předseda komise: MgrA. Karel Dvořák)
  • 5. 4. 2017 - vernisáž výstavy prací na téma "Indián" v kině Portyč v Písku (výstava trvá do 30. 4. 2017)
  • 5. - 6. 4. 2017 - porada ředitelů středních výtvarných škol; Studentský design 2017
  • 7. 4. 2017 - Den vzdělanosti
  • duben 2017 - utkání v malé kopané Profáci - Študáci
  • duben 2017 - dobročinný Bazárek 2017 (zajišťuje: Ing. Jaroslava Bínová)
  • duben 2017 - dobročinná sbírková akce Den s rolničkou (zajišťuje: Ing. Jaroslava Bínová)
  • 11. 4. 2017 - písemná práce z CJL v rámci společné části maturitní zkoušky 4.D, 4.G 4.K, 4.M
  • 13. - 14. 4. 2017 - velikonoční prázdniny
  • 17. 4. 2017 - Velikonoční pondělí
  • 19. 4. 2017 - čtvrtletní klasifikační pedagogická rada 1. - 3. ročníků
  • 20. 4. 2017 - jarní turnaj dívek v malé kopané (stadion Bechyně)
  • 22. 4. 2017 - třídní schůzky; Jagacup a turnaj v malé kopané
  • 24. 4. 2017 - uzavření klasifikace 4. ročníků za 2. pololetí šk.roku 2016/2017
  • 24. 4. 2017 - termín předložení odborných maturitních prací 4. G (Mgr. Marta Kotková), 4.M (MgA. Monika Brkalová), 4.DK (ak. soch. Jiří Fuchs), 4.K (ak. soch. Miroslav Oliva); uzavření klasifikace a absence žáků 4. ročníků
  • 24. - 28. 4. 2017 - instalace odborných maturitních prací 4.G, 4.D, 4.K, 4.M
  • 26. 4. 2017 - závěrečná klasifikační pedagogická rada 4. ročníků (14.45)
  • 26. 4. 2017 - exkurze žáků 1.G do Prahy
  • 27. 4. 2017 - školní filmové představení
  • 27. - 28. 4. 2017 - třídnické hodiny 4.G, 4.D, 4.K, 4.M
  • 28. 4. 2017 - poslední zvonění, předání vysvědčení za 2. pololetí třídám 4.G, 4.D, 4.K, 4.M

Květen 2017

  • 1. 5. 2017 - Svátek práce
  • 2. - 5. 5. 2017 - blok didaktických testů a písemných prací společné části maturitní zkoušky 4:G, 4.D, 4.K, 4.M
  • 5. - 7. 5. 2017 - pobyt skupiny studentů VŠUP ve škole, pálení pece na dřevo
  • 8. 5. 2017 - státní svátek, Den vítězství
  • 11. - 14. 5. 2017 - instruktorský kurz pro kurzy Start
  • 12. 5. 2017 - termín odevzdání písemných posudků na odborné maturitní práce vedoucím práce a oponentem (4.G - Mgr. Marta Kotková, uč. Alena Kissová, 4.D - ak. soch. Jiří Fuchs, ak. soch. Miroslav Oliva, 4. K - ak. soch. Miroslav Oliva, uč. Jan Vančura; 4.M - MgA. Monika Brkalová, MgA. Jan Mála, uč. Libor Hošek)
  • 13. 5. - 28. 6. 2017 - spoluúčast na výstavě obrazů Jiřího Zemana v Galerii Galvína
  • 15. - 19. 5. 2017 - předmaturitní volno 4.G, 4.D, 4.K, 4.M
  • 15. 5. 2017 - předání výpisu výsledků didaktických testů a písemných prací společné části maturitní zkoušky žákům 4. ročníků
  • 18. 5. 2017 - výstava exteriérových plastik v Galerii Brömse ve Františkových Lázních (do května 2018)
  • 22. 5. - 1. 6. 2017 - ústní maturitní zkoušky 4. ročníků a 2.T:
    4. G, 4. D - 22. - 26. 5. 2017 - předseda komise: MgA. Karel Dvořák
    2.T - 27. 5. 2017 - předsda komise: Mg.A. Karel Dvořák
    4.K - 29. 5. - předseda komise: Mg.A. Karel Dvořák
    4. M - 30. 5. - 1. 6. 2017 - předseda komise: Mgr. Jan Mahr
  • 23. 5. 2017 - vyhlášení výsledků soutěžě Marie Terezie (NK J. A. Komenského Praha)
  • 22. 5. - 2. 6. 2017 - praxe žáků 3. ročníků
  • 26. 6. - 31. 11. 2017 - výstava exteriérových plastik na dvoře Městského muzea Bechyně
  • květen - listopad 2017 - výstava exteriérových plastik v Plané nad Lužnicí

Červen 2017 l

  • 3. 6. 2017 - zahájení výstavní sezóny v Mezinárodním muzeu keramiky Bechyně (AJG)
  • 4. - 8. 6. 2017 - tělovýchovný kurz žáků 2. ročníků ( prof. Evžen Kotouč, Mgr. Jiří Vaněk, vych. Vratislav Šťastný; pátek 9. 6. 2017 ředitelské volno)
  • 7. 6. 2017 - vyhlášení výsledků literární soutěže NP Terezín
  • 9. 6. 2017 - slavnostní předání maturitních vysvědčení žákům 4. ročníků a 2.T (10.20, učebna č. 74)
  • 13. 6. 2017 - exkurze do Prahy, návštěva ND (Manon Lascaut)
  • 15. 6. 2017 - uvolnění protokolů o výsledcích společné části maturitní zkoušky ředitelům všech škol současně
  • 16. 6. 2017 - předání protokolů o výsledcích společné části maturitní zkoušky žákům 4. ročníků
  • 18. 6. 2017 - účast školní posádky na závodu Dračí lodě Tábor 2017
  • 21. - 22. 6. 2017 - opravné zkoušky žáků 4. ročníků
  • 23. 6. 2017 - uzávěrka přihlášek žáků k maturitní zkoušce 2016 v podzimním termínu
  • 26. 6. 2017 - uzavření klasifikace a absence žáků 1. - 3. ročníků
  • 28. 6. 2017 - závěrečná klasifikační pedagogická rada pro 1. - 3. ročníky (14.00)
  • 28. 6. 2017 - vernisáž výstavy keramických plastik Miroslava Olivy v Galerii sv. Marka v Soběslavi
  • 29. 6. 2017 - třídnické hodiny, exkurze do bechyňských galerií
  • 29. 6. 2017 - zahájení výstavy obrazů Jiřího Zemana ve školní Galerii Na chodbě
  • 30. 6. 2017 - předání vysvědčení, konec 2. pololetí
  • 30. 6. 2017 - jmenování členů zkušebních komisí pro maturitní zkoušky 2017 v podzimním období ředitelem školy
  • 30. 6. 2017 - uzávěrka podání přihlášek k maturitní zkoušce pro podzimní období maturitní zkoušky školou do CERMATu
  • 30. 6. - 9. 7. 2017 - výtvarné kurzy pro veřejnost
  • 8. 7. 2017 - výstava prací účastníků kurzů pro veřejnost 2017 v Galerii Na chodbě (14.00 - 18.00)

Červenec - srpen - září 2017

  • 1. 7. - 31. 8. 2017 - hlavní prázdniny
  • 30. 6. - 9. 7. 2017 - výtvarné kurzy pro veřejnost
  • 15. 8. 2017 - určení jednotného schématu pro konání didaktických testů a písemných prací společné části maturitní zkoušky MŠMT, určení místa konání zkoušek společné části maturitní zkouškyv podzimním období; rozeslání pozvánek na společnou část maturitní zkoušky v podzimním období
  • 30. 8. 2017 - nástup vyučujících do školy; pedagogická rada (9.00)
  • 30. - 31. 8. 2017 - opravné zkoušky
  • 31. 8. 2017 - pedagogická rada (11.00)
  • 1. 9. 2017 - příprava učitelů na nový školní rok
  • 1. - 30. 9. 2017 - výstava klauzurních a maturitních prací 2016 v Galerii M v Milevsku
  • 4. - 8. 9. 2017 - blok didaktických testů a písemných prací společné části maturitní zkoušky v podzimním období (bude se konat pouze na vybraných školách)
  • 4. 9. 2017 - začátek nového školního roku
  • 4. - 8. 9. 2017 - krajinářský kurz 3. D, 3.G, 3.K, 3.M
  • 5. 9. 2017 - exkurze do bechyňských galerií a muzeí (1., 2. a 4. ročníky)
  • 6. - 8. 9. 2017 - kurz Start 2017 (1. ročníky; třídní učitelé, vych. Vratislav Šťastný, prof. Evžen Kotouč, Mgr. Jiří Vaněk)
  • 11. - 22. 9. 2017 - provozní praxe žáků 4.G, 4.D, 4.K, 4.M
  • 13. 9. 2017 - termín uvolnění výsledků didaktických testů všem školám současně (podzimní období)
  • 14. 9. 2017 - ústní maturitní zkoušky v podzimním období na SUPŠ Bechyně - společná i profilová část
  • 22. 9. 2017 - předání protokolů o výsledku společné části maturitní zkoušky a maturitních vysvědčení v podzimním období
  • 24. 9. -  30. 9. 2017 - poznávací zájezd do Bretaně (Mgr. Drahomíra Bočanová)