SUPS logo SUPŠ Bechyně

vlajka CZ vlajka CZ vlajka CZ

NOVINKY


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
6. 11. 2017 8.00 - 16.30


OBOR TECHNOLOGIE SILIKÁTŮ NA NAŠÍ ŠKOLE


PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ PRO ŠKOLNÍ ROK 2018/2019


KURZY PRO VEŘEJNOST 2017


ZVEME NA VÝSTAVY

  • Od rozštěpu k úsměvu
    Více ZDE

 


AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2017/18


PŘIPRAVUJEME


PRÁVĚ PROBÍHÁ

  • DOPORUČUJEME:
    Aktuální výtvarné a kulturní akce

    Více ZDE

DOPLŇKOVÁ ČINNOST ŠKOLY


NAŠI PARTNEŘI

e na adresu LAUFEN CZ s.r.o. 
Podrobnosti ZDE

www.jika.cz  www.laufen.com/cz

LAUFEN

LASSELSBERGER s. r. o.
Podrobnosti ZDE

NAŠI PARTNEŘI
O firmě: www.rako.cz


 

VÝZNAMNÉ OSOBNOSTI ŠKOLY

VÝZNAMNÉ OSOBNOSTI ŠKOLY

Uvedené osobnosti rozhodně nejsou úplným výčtem, chybí například vědci, technici a podobně. Odkazy na webové stránky absolventů z poslední doby, činných výtvarníků,  jsou v Odkazech. Prosíme absolventy školy, aby zaslílali své podněty buď v písemné podobě na adresu SUPŠ Bechyně, Písecká 203, 391 65 Bechyně nebo na e-mailové adresy reditel@supsbechyne.cz nebo nov.jirka@seznam.cz. Za Vaše případné podněty a doplňky Vám předem děkujeme.

UČITELÉ

Burian Bohuslav, akad. sochař (1913 - 1981)
Čáp Josef (1925 - 2016)
Dobiáš Bohumil ml., akad. sochař (1929 - 2001)
Dobiáš Bohumil st., akad. sochař (1905 - 1964)
Eckert Otto, akad. sochař (1910 - 1995)
Haškovec Josef (1879 - 1950)
Hauptman Eduard (1860 - 1925)
Christ Leopold, akad. sochař (1906 - 1985)
Chleborad Arnošt (1859 - 1941)
Karlíková Jitka (1927 - 2017)

Kopecký František (zemřel 1923)
Kyncl František (1907 - 1970)
Mašek Josef (1856 - 1931)
Mařan Václav (1879 - 1962)
Petrů Miroslav, Ing. (1896 - 1967)
Podmol Jaroslav, akad. sochař (1925 - 1995)
Smíšek Antonín (1898 - 1957)
Sovák Ludvík (1862 - 1932)
Stašek Pavel, RNDr. (1908 - 2002)
Šimák Josef, akad. malíř (1888 - 1959)

Vokálek Václav, akad. sochař (1891 - 1970)

ABSOLVENTI, KTEŘÍ SE PROSADILI VE VÝTVARNÝCH OBORECH

Doubrava Milan (1946 - 2017)
Fifka Gustav (1945)
Gutfreund Otto (1889 - 1927)
Hošek František (1871 - 1895)

Hůrka Vendi Milan (1942 - 2015)
Janouch Ladislav, akad. sochař (1944)
Kojan Jan (1886 - 1951)
Kolář Jan, akad. sochař (1920 - 1998)
Karel Václav (1902 - 1969)
Kubínová - Nováková Renata (1948 - 2017)

Lichtág Jan (1898 - 1985)
Martincová Věra (1940)
Martinec Stanislav (1938)

Novaque (Novák) Petr (1981)
Oppl Vladimír (1953)
Pangrác Miroslav, akad. sochař (1924 - 2012)
Páral Miroslav (1955)
Peterka Jan (1871 - 1938)
Plachta Radko (1928 - 2011)

Purkrábková Hana (1936)
Rybák Jan (1941 - 2017)
Říhánek Dalibor, akad. malíř (1946)
Simota Jan, akad. sochař (1920 - 2007)
Škoda Antonín (1935 - 2000)

Varcl Josef (1881 - 1953)
Walter Alexander (1941)
Werner Egon Ivan (1931 - 2013)
Zívr Ladislav (1909 - 1980)


ABSOLVENTI, KTEŘÍ SE PROSADILI V NEVÝTVARNÝCH OBORECH

Bratři Růžičkové
Číla Antonín Mikuláš, generál (1883 - 1983)
Illín Evžen (1924 - 1985)
Kačer Jan (1936)
Kryl Karel (1944 - 1994)
Roden Karel (1962)
Ryvola Mirko "Miki" (1942)
Sodoma Viktor (1945)