SUPS logo SUPŠ Bechyně

vlajka CZ vlajka CZ vlajka CZ

NOVINKY


ÚSPĚCH V SOUTĚŽI "ZA ČASŮ ČESKÉ KRÁLOVNY MARIE TEREZIE


ROLNIČKOVÝ DEN 24. 4. 2017


PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ PRO ŠKOLNÍ ROK 2017/2018


KURZY PRO VEŘEJNOST 2017

Soubory PDF  Přihláška k letním kurzům pro veřejnost 2017


ZVEME NA VÝSTAVY

  • Školní výstava v Klatovech
    Více ZDE
  • Miroslav Konrád a Petr Schel v Galvíně
    Více ZDE
  • Výstava Ryba na suchu v Galerii Záliv v Lázních Bechyně
    Více ZDE

OBOR VÝROBCE A DEKORATÉR KERAMIKY


Více ZDE


OBOR TECHNOLOGIE SILIKÁTŮ NA NAŠÍ ŠKOLE


Naši dálkaři s třídní učitelkou
Ing. Marcelou Pánkovou 9. 
9. 2016 ve vestibulu školy.


AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2016/17


PŘIPRAVUJEME


PRÁVĚ PROBÍHÁ

  • Aktuální výtvarné a kulturní akce
    Více ZDE

DOPLŇKOVÁ ČINNOST ŠKOLY


NAŠI PARTNEŘI

e na adresu LAUFEN CZ s.r.o. 
Podrobnosti ZDE

www.jika.cz  www.laufen.com/cz

LAUFEN

  • Sektorová dohoda pro keramiku
    Podrobnosti ZDE
  • Od 1. 9. 2013 jsme otevřeli tříletý učební obor Výrobce a dekoratér keramiky
    Podrobnosti ZDE
  • Upozorňujeme na web:
    www.keramikazije.cz

LASSELSBERGER s. r. o.
Podrobnosti ZDE

NAŠI PARTNEŘI
O firmě: www.rako.cz


 

SOUTĚŽE
ÚSPĚCHY
OCENĚNÍ

Soutěže / Úspěchy / Ocenění od roku 2000

ÚSPĚCHY ŽÁKŮ

  • K největším úspěchům žáků od roku 2000 patří vítězství Josefa Zelenky v soutěži pořádané Design centrem v Brně Mladý obal 2003. Uspěl s obalem pivní sklenice Pilsner Urquell.
  • Ve stejné soutěži podobně uspěla v roce 2007 i Marta Palasová, která vytvořila obal na talíře a zvítězila ve velké konkurenci.

Soutěže / Úspěchy / Ocenění od roku 2000
Pozvánka na výstavu výsledků soutěže s použitím fotografie soutěžního návrhu M. Palasové

  • Soutěže v rámci Národní ceny za design, kategorie středních škol (2008: Radek Baroch - umyvadlo, Marta Palasová - lavice, Monika Hanzliková - podlahová lampa; 2009: Sanchir Ganbatar - nápojová souprava, Ludmila Kolenčíková návrh vodovodní baterie, Eliška Ctiborová - návrh lavičky).
  • Soutěže vypsané společností Lasselsberger, a.s. - návrhy obkladů, dlažeb a listel (2001 - 2004).
  • Soutěže vypsané Vitanou - návrhy misky na polévku, hrnku na hrnkovou polévku, zapékací misky, mlýnku na koření atd. (2008, 2009).

Soutěže / Úspěchy / Ocenění od roku 2000  Soutěže / Úspěchy / Ocenění od roku 2000  Soutěže / Úspěchy / Ocenění od roku 2000
Předávání cen vítězům soutěže zástupci Vitany, červen 2008
(foto: archiv školy)

  • Soutěže v návrhu stíracích losů pro Sazku (2008, 2009, 2010, 2011).
  • Soutěž na obal CD (Liga proti rakovině, 2006).
  • Figura 2008 - účast na soutěži pořádáné SUPŠ sv. Anežky České v Českém Krumlově v Českém Krumlově (Gabriela Šafářová).
  • Účast na soutěži Tavená plastika 2008 ve Světlé nad Sázavou (Pavel Kubát).
  • Celostátní soutěži v kresbě a modelování podle sádrového modelu na veletrhu Vzdělání a řemeslo (2008: Iveta Vonešová - 3. místo v modelování, 2009:Tereza Marešová - 3. místo v modelování, Ivana Hesová - 4. místo v kresbě).
  • Účast na soutěžích Talent roku Jihočeského kraje (2007: Jiří Kaman, Pavla Pokorná - 3. místo, 2008: Marta Palasová - 3. místo).
  • Literární soutěž Cena Filipa Venclíka 2009 - Martin Mrkva.
  • Olympiáda v českém jazyce 2008 - Kateřina Haškovcová - 3. místo v okresním kole, 6. místo v krajském kole.
  • Olympiáda v chemii 2009 - Kateřina Haškovcová - 2. místo v krajském kole.
  • Točířská soutěž (2008: Petr Pich - 1. místo , Libor Hošek - 2. místo,  2009: Martin Prachař - 5. místo).
  • Soutěž Návrh logotypu Města Bechyně - vítězové Monika Tupá (1.M) a Filip Máder (4.G).
  • REGION 2010 - soutěž v kresbě podle modelu a v tvorbě plakátu, Plzeň - Eva Dvořáková - 2. místo v kresbě podle sádrového modelu.
    Podrobnosti ZDE
  • Okresní kolo olympiády v českém jazyce 2010 - Kateřina Haškovcová - 2. - 3. místo, Lenka Barvínková - 9. místo.
  • Soutěž pro studenty grafického oboru Stírací los SAZKY 2010 - Kristýna Beranová - 4. místo z 327 přihlášených prací.
  • Krajské kolo chemické olympiády 2010 - Kateřina Haškovcová - 2. místo.
  • Celostátní soutěž v kresbě a modelování podle sádrového modelu na veletrhu Vzdělání, řemeslo 2010  - Metoděj Žák - 1. místo v modelování, Jana Svobodová - 4. místo v kresbě.
  • 2. mezinárodní sympozium skleněné tavené plastiky ve Světlé nad Sázavou 2010 - Martin Mrkva - 1. místo.
  • Okresní přebor v přespolním běhu dívek v Táboře 2010 - 1. místo, postup družstva do krajského kola.
  • Figura 2010 - účast na soutěži pořádáné SUPŠ sv. Anežky České v Českém Krumlově (Jana Svobodová - kategorie Portrét)

Soutěže / Úspěchy / Ocenění od roku 2000Soutěže / Úspěchy / Ocenění od roku 2000Soutěže / Úspěchy / Ocenění od roku 2000Soutěže / Úspěchy / Ocenění od roku 2000
Soutěže / Úspěchy / Ocenění od roku 2000Soutěže / Úspěchy / Ocenění od roku 2000Soutěže / Úspěchy / Ocenění od roku 2000Soutěže / Úspěchy / Ocenění od roku 2000
Jana Svobodová: Soubor kreseb, 2010 (foto: Libor Hošek)

  • Točířská soutěž 2010 - Martin Prachař - 1. místo, Tomáš Svoboda - 3. místo
  • Oblastní kolo chemické olympiády 2010 - kategorie E - Kateřina Haškovcová - 1. místo.
  • REGION 2011 - Soutěž v kresbě podle modelu a v tvorbě plakátu , Plzeň - Simona Slouková a Michal Miňha - 2. místo ve tvorbě plakátu, Dominik Miklušák - 5. místo v kresbě podle sádrového modelu. Podrobnosti ZDE
  • Celostátní kolo chemické olympiády 2011 - kategorie E (leden 2011) - Kateřina Haškovcová - 5. místo.
  • Okresní kolo olympiády v německém jazyce (9. 2. 2011) - Jitka Hofmanová - 3. místo.
  • Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce (23. 2. 2011) - Mikuláš Gál - 7. místo.
  • Jihočeská próza a poezie 2010 - kategorie IV Próza (únor 2011) - Alena Pařízková - 3. místo. Soutěž pořádal DDM Netolice ve spolupráci s městy Netolice, Prachatice a Jihočeským krajem.

Soutěže / Úspěchy / Ocenění od roku 2000

  • Celostátní soutěž Stírací los Sazky 2011 (březen - duben 2011) - Simona Slouková - 5. místo, Adéla Malá - 7. místo  (hodnoceno 480 prací, účast 22 škol)
  • Okresní kolo olympiády v českém jazyce (21. 3. 2011) - Kateřina Haškovcová - 2. místo
  • Celostátní soutěž v tvorbě plakátů "Správným směrem" (květen 2011) - Michal Miňha - 4. místo podle poroty, 2. místo v internetovém hlasování
  • Absolvent 2011 - čestné uznání za grafický soubor Anety Kasalové Naši dravci (výstava absolventských prací studentů ze 13 zúčastněných škol na zámku v Kladně, červen 2011)
  • Celostátní točířská soutěž 2011 - Metoděj Žák - 1. místo v hlavní soutěži i v doplňkové soutěži Maxiroura 3
  • Celostátní soutěž v kresbě a modelování podle sádrového modelu na veletrhu Vzdělání a řemeslo 2011 (listopad 2012) - Dominik Miklušák - 1. místo v kresbě, Petr Vlček - 2. místo v modelování, Metoděj Žák - 3. místo v modelování; foto ZDE
  • Literární soutěž Próza a poezie 2011 - Nancy Králová - čestné uznání za báseň Vánoční přání
  • Soutěž REGION 2012 (27. 1. 2012) - Dominik Miklušák - 3. místo v kresbě podle modelu, Simona Slouková a Michal Miňha - 4. místo v tvorbě plakátu. Podrobnosti ZDE
  • Okresní kolo olympiády v německém jazyce (8. 2. 2012) - Jitka Hofmanová - 3. místo
  • Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce (15. 2. 2012) - Matěl Lanč - 7. místo
  • Studentský design 2012 (22. 3. 2012) - Aneta Kasalová - 10. místo ze 144 prací z 31 výtvarných škol z celé ČR; reprezentace na Designbloku 2012
  • Soutěž v komiksu v rámci 18. veletrhu Svět knihy Praha (18. 5. 2012) - Zita a Žaneta Janálovy - 3. místo
  • Přehlídka Absolvent 2012 (21. 6. 2012) - Sandra Šindelářová - čestné uznání za soubor mis; Lucie Mikysková - čestné uznání za odkapávač na nádobí. Podrobnosti ZDE
  • Okresní kolo v přespolním běhu dívek v Táboře (3. 10. 2012) - 3. místo
  • Mezinárodní točířská soutěž 2012 (8. - 9. 1. 2012) - Matěj Lanč - 1. místo, Petr Čípa - 3. místo
  • Celostátní soutěž v kresbě a modelování podle sádrového modelu na veletrhu Vzdělání a řemeslo 2012  (listopad 2012) - Eliška Földesiová - 1. místo v modelování podle sádrového modelu, Zdeňka Limbergová - 3. místo v kresbě podle sádrového modelu
  • Soutěž vyhlášená ÚUD Teendesign 2012 na téma Černá a bílá -  Erik Bartoš - 1. místo v kategorii Design (prosinec 2012)

Soutěže / Úspěchy / Ocenění od roku 2000Soutěže / Úspěchy / Ocenění od roku 2000Soutěže / Úspěchy / Ocenění od roku 2000Soutěže / Úspěchy / Ocenění od roku 2000
Soutěže / Úspěchy / Ocenění od roku 2000Soutěže / Úspěchy / Ocenění od roku 2000Soutěže / Úspěchy / Ocenění od roku 2000
Mísa Erika Bartoše - soutěž Černá a bílá 2012. (Foto: Libor Hošek)

  • Soutěž REGION 2013 (25. 1. 2013) - Zdeňka Limbergová - 4. místo v kresbě podle sádrového modelu
  • Studentský design 2013 (2. 4. 2012) - Lucie Mikysková - 11. místo ze 132 prací z 31 výtvarných škol z celé ČR; Sandra Šindelářová - 28. místo ze 132 prací; reprezentace na Designbloku 2013 (září 2013, Praha)
  • Mezinárodní točířská soutěž 2013 (7. - 8. 11. 2013) - Matěj Lanč - 2. místo, Petr Čípa - 3. místo
  • Celostátní soutěž v kresbě a modelování podle sádrového modelu na veletrhu Vzdělání a řemeslo 2013  (listopad 2013) - Eliška Földesiová - 2. místo v modelování podle sádrového modelu, Zdeňka Limbergová - 2. místo v kresbě podle sádrového modelu
  • Soutěž REGION 2014 (24. 1. 2013) - účast v soutěži v kresbě podle sádrového modelu (Kateřina Kofroňová) a v tvorbě plakátu počítačovou cestou (Štěpánka Rolniková, Zuzana Citovská)
  • Okresní kolo olympiády v německém jazyce (13. 2. 2014) - Václav Kolář (3.G) - 3. místo
  • Krajské kolo literární soutěže Evropa ve škole (18. 2. 2014) - Magdaléna Tonková - postup do celostátního kola za práci Paralelní svět (kategorie 15 - 17 let)
  • Studentský design 2014 (1. 4. 2014) - Radek Šejnoha - 15.. místo ze 140 prací z 31 výtvarných škol z celé ČR; reprezentace na Designbloku 2013 (říjen 2014, Praha)
  • Celostátní literární soutěž Památníku Terezín 2014 - Štěpánka Rolniková - 7. místo ve 2. kategorii (střední školy)
  • Celostátní soutěž v portrétní ateliérové fotografii na veletrhu Vzdělání a řemeslo 2014 (2. 10. 2014) - Monika Plundrichová - 1. místo, Dan Vančura - 3. místo
  • Celostátní soutěž Figura 2014 v Českém Krumlově - účast kolekcí kreseb v kategorii Portrét, říjen 2015
  • Mezinárodní točířská soutěž 2014 (6. - 7. 11. 2014) - Petr Čípa - 2. - 3. místo, Eva Andršová - 4. místo
  • Školní prezentace na Artfestu 2014 v Českých Budějovicích - 2. místo v kategorii škol a začínajících umělců
  • Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce (19. 2. 2015) - Klára Kovaříková - 2. místo
  • Celostátní literární soutěž Památníku Terezín 2015 - Štěpánka Rolniková - 6. místo ve 2. kategorii (střední školy) z celkového počtu 486 přihlášených prací
  • Soutěž Nejznámější pohádky na známkách (v rámci akce Jičín - město pohádky; 12. 8. 2015) -   Jana Babická - 1. místo, Dana Voštová - 3. místo
  • Celostátní soutěž Figura 2015 v Českém Krumlově - účast kolekcí kreseb v kategorii Portrét, říjen 2015
  • Celostátní soutěž v portrétní ateliérové fotografii na veletrhu Vzdělání a řemeslo 2015 (22. 10. 2015) - Magdaléna Tonková - 1. místo, Jan Tuháček - 2. místo
  • Celostátní točířská soutěž 2015 (12. - 13. 11. 2015) - Eva Andršová - 1. místo, Anna Izakova - 3. místo
  • Školní prezentace na Artfestu 2015 v Českých Budějovicích (28. - 29. 11. 2015) - 3. místo v kategorii škol a začínajících umělců
  • Soutěž Létám, jsem motýl, nebo pták (nadace Naděje, Písek; 6. 4. 2016) - Eliška Bečková - 1. místo v kategorii středních škol, Aneta Soldátová - 3. místo, Leona Stiborová - čestné uznání za výtvarné zpracování
  • Celostátní soutěž Karel IV. očima dětí (NPMK Praha) - Eliška Bečková - 1. místo v kategorii 15 - 18 let
  • Závody dračích lodí táborských škol - Knížecí rybník (20. 6. 2016) - 4. místo družstva našich studentů
  • Celostátní točířská soutěž 2016 - Anna Izakova - 1. místo, Kamila Salbayeva - 4. místo
  • Celostátní soutěž v portrétní ateliérové fotografii na veletrhu Vzdělání a řemeslo 2016 (24. 10. 2016) - Jan Tuháček - 5. místo
  • V únoru 2017 proběhla v Táboře okresní kola olympiád v českém (2. 2. 2017) a anglickém (16. 2. 2017) jazyce. Naše škola měla zastoupení. V českém jazyce soutěžily studentky Anna Zátopková (umístila se na 6. - 9. místě) a Pavlína Vozková (10. - 11. místo), soutěže v anglickém jazyce se účastnily studentky Barbora Nešpůrková (4. - 5. místo) a Diana Mechseryaková (17. místo)
  • Soutěž "Indiáni, ti se mají..." (vypsána Centrem Naděje Písek): 1. místo - Jana Babická ("Přátelství"), 2. místo - Leona Stiborová ("Rudé pírko"), 3. místo - Miroslav Martínek ("Hlídka"), čestné uznání - Klára Pavlovcová ("Hatatitla")
  • Soutěž Za časů české královny Marie Terezie (vyhlášena Národním pedagogickým muzeem a knihovnou J. A. Komenského) Ve III. kategorii (16 - 19 let) získala v malbě 1. cenu Aneta Soldátová ("Podobizna Marie Terezie"), v kresbě 3. cenu Jana Babická ("Marie Terezie"), v grafice 2. cenu Klára Pavlovcová ("Náměstí Marie Terezi ve Vídni") a v komiksu 1. cenu Miroslav Martínek, ("Marie Terezie - školská reforma mýma očima").


ÚSPĚCHY PEDAGOGŮ

  • Alena Kissová - ocenění za keramickou tvorbu v rámci Berounských trhů, září 2014

Keramici ocenění cenou Zlatá brána na berounských trzích v září 2014:
Martin Hanuš, Alena Kissová a Martin Stavěl (Foto: webTrhy Beroun)

  • Akad. soch. Miroslav Oliva -  vítězství v soutěži Zahradní keramika v rámci Berounských trhů, září 2009. Vítězné vázy byly vystaveny v Chrudimi (www.galerieart.cz ).

.Soutěže / Úspěchy / Ocenění od roku 2000
Soutěže / Úspěchy / Ocenění od roku 2000  Soutěže / Úspěchy / Ocenění od roku 2000  Soutěže / Úspěchy / Ocenění od roku 2000
Akad. sochař Miroslav Oliva při vernisáži své výstavy v Chrudimi
(foto: webové stránky Galerie Art Chrudim)