DÍVČÍ KOPANÁ

Přípravný zápas se ZŠ Bechyně

SUPŠ Bechyně - 2. ZŠ Bechyně 9 : 1 ( 2:0, 1:0, 6:1 )

Branky: Koudelková 1:0, 2:0, 9:1, Kovaříková 3:0, Tonková 4:0, Šedivá 5:0, 6:0, 7:0, 8:0, Jarošová vlastní 8:1

Sestava: branka: Štěpánka Rolniková, v poli: Nani Čurdová, Barbora Jarošová, Simona Koudelková, Klára Kovaříková, Ivana Matoušová, Michala Šedivá, Magdaléna Tonková ©.

Až na čtvrtý pokus se nám podařilo sehrát přáteláček se základkou. Termíny byly, ale vždycky do toho něco vlezlo. A když už jsme se konečně sešli, oba týmy byly značně nekompletní kvůli nepříjemným chřipkám. Domluvili jsme se tedy, že budeme hrát jenom 2x 20 minut a kdyby hráčky nebyly moc unavené, tak přidáme ještě jednu třetinu. No a stalo se.

Naše dívky mladší soupeřky celkem už tradičně podcenily a začátek zápasu byl z naší strany naprosto nekoukatelný. Jedinou výjimkou bylo, že si nenechaly dát gól. Ne že by se nedostávaly do šancí, ale nebylo to tím, že by si je vypracovaly a malé soupeřky přehrály, spíš to ale bylo všechno na náhodu. A když už se do šancí dostaly, tak to všechno pochytala skvělá brankářka ZŠ. Střeleckou nemohoucnost zlomila až Simona Koudelková. Napřed proměnila trestný kop a pak si naběhla na zpětnou přihrávku Majdy Tonkové a fajnová rána skončila v síti. Přes Simči známé kvality byly tohle její úplně první góly v našem týmu! A pak zase necháváme vyniknout brankářku ZŠ. Její galapředstavení pokračuje i ve druhé části, kdy nedosáhla pouze na střelu Kláry Kovaříkové. Ta si svůj první „reprezentační“ gól doslova vybojovala. Až ve třetí části se naše převaha přece jen projevila. Napřed proměnila pěknou zpětnou Majda Tonková a pak předvedla Míša Šedivá, jak by to mohlo vypadat. Během pěti minut dala čtyři góly. A pak jsme se motali v obraně tak šikovně, až si Barbora Jarošová dala krásného "vlastence"! Tečku za utrpením udělala pěkná střela Simči Koudelkové.

A hodnocení? Každý zápas je dobrý, zkušeností není nikdy dost. Tenhle zápas měl ale určitě větší význam pro ZŠ. Z naší strany to měla být poslední příprava před středoškolskou ligou. S tímhle by se tam ale rozhodně uspět nedalo. Plusem byly první zásahy dvou úspěšných střelců a dobrý výkon podala prvačka Ivana Matoušová. Nejlepší naší hráčkou byla Simona Koudelková. Jako celek to ale byla veliká bída. Absolutní jedničkou na hřišti byla brankářka ZŠ.

Musíme ale zmínit jednu slavnou událost. Druhý gól Míši Šedivé na 6:0 byl v naší novodobé historii od roku 2005 s pořadovým číslem 700!

No a s velkými obavami vyhlížíme příští středu, kdy hrajeme divizní finále středoškolské ligy. S tímhle výkonem ….