DÍVČÍ KOPANÁ

Přípravné utkání v bechyňské hale 17. 5. 2017

SUPŠ BECHYNĚ - ZŠ CHRÁŠŤANY 16 : 4 ( 6:0, 3:2, 7:2; hrálo se 3 x 25 minut)

Branky: 7 - Turková (1:0, 5:0, 6:0, 8:2, 10:2, 11:3, 12:3), 4 - Schwarzová (2:0, 3:0, 15:4, 16:4), 3 - Makovcová (4:0, 9:2, 14:4), 1 - Šedivá (7:0), 1 - Kašparová (13:4)

Sestava: branka: 1 - Iva Šimečková, v poli: 5 - Tereza Lexová, 11 - Veronika Kašparová, 14 - Michala Šedivá, 16 - Aneta Turková ©, 17 - Simona Makovcová, 18 - Veronika Schwarzová, 19 - Eliška Bečková.

Zápas začal tradičně. Než se Chrášťany rozkoukaly, Aneta s Veronkou Schwarzovou proměnily první šance. Pak byl chvíli klid a další várku načala Simona nevídaným sólem přes tři čtvrtiny hřiště a pěknou střelou k tyči. Třetinu zakončily dvě parády Anety.

Druhá třetina byla mizerná. Sice se hned po přestávce prosadila po vybojovaném míči, krásné kličce a nekompromisní střele Míša Šedivá, jenže holky začaly podvědomě trošku machrovat a po zbytečných chybách jsme dostali dva góly. Aneta a Simona přetočily v závěru stav třetiny v náš prospěch, ale nebylo to nic moc.

Poslední třetinu načal hattrick Anety proložený zbytečnými chybami v obraně a dvěma góly Chrášťan, konec už byl v režii naší. Na šťastnou třináctku vytáhla skóre po autu prvním reprezentačním gólem Veronika Kašparová, pak dovršila hattrick Simona a dva kousky v závěru přidala Veronika Schwarzová.

Tradičně jsme neproměnili hromadu šancí, leckdy se zbytečně před bránou soupeřů přihrává, ale výkon jde nahoru. Iva v bráně odvedla svůj vysoký standard, dobré výkony odvedly poprvé v zápase Veronika Kašparová a Tereza Lexová, Simona se začíná zapojovat do kombinace, Míša s Anetou a Veronikou Schwarzovou si krásně soupeře rozeberou. Dnes ale byla nejlepší Eliška. Bezchybná, spolehlivá, všechny chyby spoluhráček vepředu naprosto spolehlivě zametla. Parádní výkon.

Přes problémy se skládáním sestavy velice vydařená příprava. Kromě toho je třeba zmínit jeden velice důležitý moment. Aneta Turková dala v tomto zápase sedm gólů. Tím zaokrouhlila svou letošní kanonádu na rovných 40, a to je nový rekord FC DM. Tolik gólů za celých 32 let naší historie v jedné sezóně žádná hráčka nedala. Aneto,  je to skvělé a upřímně gratulujeme.